Jabłonna

Z biegiem czasu nasze meble tracą swój dawny blask i zaburzają harmonię domowego ogniska. Istnieje jednak prosty sposób, który pozwala odświeżyć tapicerki i dać im drugą młodość. Skutecznym rozwiązaniem jest profesjonalne pranie kanap, narożników i dywanów. To bardzo przydatna usługa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem w miejscowości Jabłonna. Sprawdźmy na czym to dokładnie polega oraz jakie korzyści oferuje.

Profesjonalne pranie tapicerki w miejscowości Jabłonna

Samodzielnie nie jesteśmy w stanie uporać się z najbardziej uciążliwymi plamami, które sprawiają, że nasze meble nie prezentują się tak jak należy. To normalne, że podczas codziennej eksploatacji mogą pojawić się zanieczyszczenia, które wymagają interwencji. Specjaliści twierdzą, że profesjonalne pranie kanapy czy narożnika warto przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku. Jest to podyktowane nie tylko kwestiami nienagannej czystości, ale również bezpieczeństwem oraz większym komfortem domowników. Jeśli zatem naszym meblom tapicerowanym i dywanom przydałoby się odświeżenie, nie zaszkodzi skorzystać z usług profesjonalnej firmy działającej na terenie Jabłonnej.

Dla osób mieszkających w miejscowości Jabłonna dojazd jest bezpłatny

Jakie korzyści oferuje czyszczenie kanap i narożników?

Jak już wspomnieliśmy, w grę wchodzi nie tylko estetyczny wygląd mebli, ale również większy komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Profesjonalne pranie narożnika, sofy czy kanapy pozwala pozbyć się nie tylko zabrudzeń, ale również niebezpiecznych drobnoustrojów, które mogą rozwijać się w runie tapicerowanych mebli. Oto wszystkie korzyści, jakie oferuje Ci specjalistyczne czyszczenie tapicerki:

  • Odmłodzony wygląd mebli i dywanów – z biegiem czasu tapicerka ulega wypłowieniu i nie prezentuje się tak dobrze. Pranie mebli tapicerowanych i dywanów przeprowadzone z użyciem nowoczesnego sprzętu pozwala odmłodzić materiał i przywrócić mu doskonały wygląd.

  • Usuwanie najbardziej uciążliwych plam – są zabrudzenia, które trudno całkowicie usunąć przy pomocy domowych metod. Jako przykład warto podać chociażby plamy z czerwonego wina czy kawy. Specjalistyczne czyszczenie pozwala pozbyć się trudnych zaburzeń.

  • Większa żywotność – odkurzanie i czyszczenie pozwala usunąć drobiny, które mogą prowadzić do stopniowego wycierania się tapicerki. W związku z tym, odpowiednio zabezpieczone meble naturalnie zwiększają swoją żywotność.

  • Wygodna i szybka realizacja – wiele firm proponuje nowoczesne czyszczenie kanapy czy narożnika. Także Jabłonna jest w zasięgu specjalistów, którzy przyjadą do Twojego domu, aby wykonać usługę na miejscu w szybki i wygodny sposób. Pranie przeprowadzane przez fachowców jest całkowicie bezpieczne dla mebli.

  • Większe bezpieczeństwo domowników – w tapicerkach i dywanach mogą rozwijać się niebezpieczne drobnoustroje, takie jak roztocza oraz bakterie. Pranie tapicerki meblowej z wykorzystaniem odpowiednich środków pozwala pozbyć się tego problemu.

  • Przyjemny zapach w domu – obite materiałem kanapy i narożniki mogą chłonąć nieprzyjemne zapachy, które następnie unoszą się w domu lub mieszkaniu. Z pomocą profesjonalnej usługi prania jesteśmy zadbać o świeżość w pomieszczeniu.

Jak odbywa się pranie mebli tapicerowanych i dywanów w miejscowości Jabłonna?

pranie kanapy jabłonnaTo bardzo prosta procedura. Fachowiec przybywa na miejsce i dokonuje wstępnej analizy problemu. Ocenia stopień zabrudzeń, materiały, z których wykonano jest mebel lub dywan, a także rodzaj runa. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji dobiera najlepszą metodę oraz środki czyszczące, które zaoferują największą wydajność, ale jednocześnie, nie zaszkodzą naszym meblom.

Pierwszym krokiem przy profesjonalnym czyszczeniu kanap i dywanów bardzo często jest odkurzanie. W ten sposób można pozbyć się drobin odpowiedzialnych za wycieranie obicia. Następnie można przejść do specjalistycznego czyszczenia przy użyciu nowoczesnych środków. Cała procedura zajmuje zwykle kilkadziesiąt minut przy jednym elemencie. Bardzo często stosuje się metodę ekstrakcyjną ponieważ jest ona najskuteczniejsza. Ekstrakcyjne czyszczenie wymaga pozostawienia mebla na kilka godzin do dokładnego przeschnięcia.

Ile kosztuje czyszczenie kanapy lub dywanu?

Fachowiec dokonuje wyceny biorąc pod uwagę indywidualny przypadek każdego klienta. Czynnikami wpływającymi na cenę są: rodzaj materiału, długość runa, stopień zaburzeń, a także powierzchnia wymagająca czyszczenia. Pranie foteli, puf czy krzeseł to koszt kilkudziesięciu złotych. Około stu złotych i więcej zapłacimy natomiast za czyszczenie kanap, narożników, materacy oraz innych dużych powierzchni. Cena zależy od rodzaju mebla. Precyzyjny cennik tutaj.

Warto nadmienić, że ekipy świadczące usługi na terenie Jabłonnej oferują również profesjonalne czyszczenie wykładzin i dywanów. Nie są to wygórowane koszty, biorąc pod uwagę korzyści, jakich możemy oczekiwać.