Pranie kanapy

Zabranie się za samodzielne pranie kanapy może stanowić dla większości z Nas spore wyzwanie. Nakładanie na powierzchnie czyszczoną jakiegokolwiek środków powoduje wcieranie brudu w głąb materiału. Także nieodpowiednie byłoby zastosowanie środków piorących, które nie są przeznaczone do wybranej powierzchni, materiału.

pranie kanapyMożna osłabić jego włókna i zwiększyć podatność na dalsze zabrudzenia. Podczas samodzielnego prania zazwyczaj decydujemy się na zbyt mocne szorowanie twardą szczotką, co ma wpływ na osłabienie i niszczenie włókien materiału.

Bardzo poważnym problemem, gdy samodzielnie wykonujemy pranie kanapy jest wybór nieodpowiedniej maszyny piorącej.

Wtedy schnięcie materiału przedłuża się o wiele godzin, a nawet dni. Samodzielne pranie kanapy może zniszczyć tapicerkę i narazić nas na dodatkowe koszty.

Zalanie mebli tapicerowanych skraca ich żywotność. Przyczynia się do rozwoju pleśni, gnicia elementów drewnianych, wydzielania nieprzyjemnego zapachu. W efekcie, o wiele taniej i wygodniej byłoby zlecić takie pranie kanapy profesjonalnej firmie czyszczącej. Firmy te dysponują specjalnymi urządzeniami ekstrakcyjnymi, jak i dedykowanymi środkami piorącymi.

W wypadku oferty firmy piorącej mamy pewność, że powierzchnia kanapy jest minimalnie wilgotna, a jej wyschnięcie nastąpi w ciągu kilku bądź kilkunastu godzin.

Pranie kanapy w mieście Warszawa

Podczas prania kanapy w domu pracownicy dbają o to, aby nastąpiło rozpuszczenie brudu na powierzchni. Stosuje się w tym celu środki o ogólnej nazwie pre-spray.

Wykonujący usługę dbają o zachowanie odpowiedniej temperatury nałożenia pre-spraya oraz czasu jaki detergent powinien spędzić na danej powierzchni. Bardzo istotne jest delikatne wtarcie tego środka we włókna czyszczonej kanapy.

Bez tego niemożliwe byłoby intensywne rozpuszczenie brudu zalegającego na pranej kanapie. Firma stosuje pre-sprayu, który sprawdza się do wielu rodzajów mebli tapicerowanych.

Następnie podczas czyszczenia stosuje maszynę ekstrakcyjną. Umożliwia ona wypłukanie zabrudzeń z wszelkich mebli tapicerowanych.

Po czyszczeniu meble są minimalnie wilgotne, więc ich czas schnięcia jest o wiele krótszy w porównaniu do prania zwykłym odkurzaczem piorącym. Jeśli pozostaną jakiekolwiek plamy pracownicy firmy piorącej decydują się na ich usunięcie.

Wykorzystują w tym momencie arsenał specjalnych odplamiaczy, które są specjalnie dostosowane do konkretnego materiału tapicerki meblowej.

Samodzielne pranie kanapy to błąd

Już bardzo wiele osób przejechało się na tym, jak niekorzystne i drogie jest samodzielne pranie kanapy. Starali się wykorzystać własne środki bądź techniki czyszczenia. Co doprowadziło do nieodwracalnego zniszczenia tapicerki meblowej. Aktualnie nauczeni doświadczeniem wolą nawiązać współpracę z firmami, które oferują profesjonalne czyszczenie kanapy i innych mebli tapicerowanych.

Regularne pranie kanapy zapewnia komfort

Wygodna kanapa, duży telewizor lub dobra książka – to jest to, o czym każdy marzy po przyjściu z pracy. Kanapa jest meblem, o który należy odpowiednio dbać. Inaczej bardzo szybko się zniszczy i swoim wyglądem zniechęci do użytkowania.

Na pewno wypranie całej tapicerki jest pracą żmudną i wymagającą sporo wysiłku. Nadal mamy jednak wybór, samodzielnie podejmujemy się czyszczenia tapicerki, bądź oddajemy w ręce fachowców.

Jak się zabrać do wyprania kanapy w domu?

Przygotowanie sobie warsztatu do czyszczenia tapicerki na kanapie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Szczególnie jeśli mebel stoi w niedużym pomieszczeniu, a dookoła niego nie ma za dużo wolnego miejsca. Na samym początku trzeba powynosić z pomieszczeni wszystkie meble, które będą przeszkadzać w trakcie zabiegu.

Czasami o wiele łatwiej jest wynieść kanapę na zewnątrz mieszkania, niż poprzesuwać wszystkie meble dookoła. Pranie kanapy można przeprowadzić w dwojaki sposób.

Albo wybieramy gotowe środki piorące, które można zakupić już praktycznie w każdym salonie meblowym, lub w sklepach internetowych. Bądź też próbujemy domowych metod. Domowe metody są najlepsze, gdy zabrudzenia nie są za duże, a naszym celem będzie jedynie odświeżenie tapicerki.

W przypadku starych plam, bądź bardziej przybrudzonego materiału, lepiej sięgnąć po specjalne środki dedykowane do konkretnego materiału. Nie zawsze mamy taką możliwość, żeby tapicerowaną część kanapy oddzielić od drewnianego stelaża. Dlatego trzeba uważać, żeby podczas prania, nie nadużywać wody.

Jej nadmiar może okazać się bardzo kłopotliwy. Z domowych mikstur najlepiej sprawdza się zmieszana woda z płynem do mycia naczyń. Wystarczy przygotować pianę z tego nieskomplikowanego roztworu, żeby ją nałożyć na całą tapicerkę. Po piętnastu lub dwudziestu minutach należy ją zdjąć przy pomocy białej szmatki.

Na białym materiale zobaczymy dokładnie, jak duże zabrudzenie znajdowało się na powierzchni naszej kanapy. Zanim zastosujemy jakikolwiek środek do czyszczenia, niezależnie do tego, czy to będzie gotowy specyfik, czy domowa mikstura, to wcześniej należy kanapę dokładnie odkurzyć.

Gdy nie mamy czasu na samodzielne pranie kanapy

Pranie kanapy jak widać jest zajęciem dla osób mogących przeznaczyć na ten cel więcej czasu. Jeśli ktoś jest bardzo zapracowany, lub boi się wziąć odpowiedzialność za efekty po domowym czyszczeniu, zawsze może zwrócić się o pomoc do firm wykonujących ekstrakcyjne pranie karcherem.

Fachowcy doskonale wiedzą w jaki sposób odplamiać konkretne zabrudzenia, jakich środków używać, a także wykonają tą pracę za nas. Wbrew pozorom usługa czyszczenia kanapy nie jest droga. Wszystko zależy od materiału, jakim został obity mebel, stopnia zabrudzenia, a także wielkości mebla.

Czysta kanapa

Po wypraniu kanapa odzyska świeży wygląd. Przyjemnie jest się położyć na pachnącej i czystej kanapie, żeby znów móc się relaksować po każdym ciężkim dniu. Warto, by dbać o swoją kanapę regularnie zapewniając jej takie zabiegi czyszczące, dzięki temu będzie służyć przez długie lata.

Skuteczne pranie kanapy w Warszawie

Metoda, którą stosujemy wykonując pranie kanapy w Warszawie składa się z kilku etapów. Dogłębne trzepanie na sucho. Jest to bardzo ważna czynność w przypadku mebli tapicerowanych, na których znajduje się kurz lub sierść zwierząt. Aby prawidłowo wykonać pranie kanapy w Warszawie należy przestrzegać odpowiednich zasad.

pranie kanapy w warszawiePo pierwsze istotne jest rozróżnienie materiałów tapicerskich. Po drugie należy stosować środki piorące właściwe dla danego rodzaju materiału.

Po trzecie istotne są urządzenia piorące o dużej sile ssania. Po czwarte należy używać jak najmniej wody i środków czyszczących.

Jeśli zostanie zastosowana zbyt duża ilość detergentu, może to spowodować przedostanie się wilgoci na dużą głębokość materiału. Taka ewentualność skutecznie przedłuży czas schnięcia pranej kanapy.

Dalsze pranie odbywa się poprzez spryskiwanie połączone z odsysaniem. Na samym początku roztwór wody i środka czyszczącego rozpyla się na czyszczoną powierzchnię. Następnie jest wcierany, aby mógł się przedostać w głąb, na samym końcu odsysany.

Na samym końcu odbywa się kontrola jakości. Stare, uporczywe plamy usuwane są z wykorzystaniem odpowiednio dobranych odplamiaczy. Ta metoda prania kanapy jest zalecana do systematycznej pielęgnacji większości mebli tapicerowanych.

Dlaczego firma czyszcząca?

Opisane czynności wymagają doświadczenia. Co pokazuje nam, jak ważne jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych firm piorących. Klienci są najczęściej zachwyceni efektami, które przynosi takie pranie kanapy . Wynika to z połączenia najwyższej jakości środków piorących oraz najlepszych ekstrakcyjnych urządzeń czyszczących.

Opisany sposób prania umożliwia skuteczne i profesjonalne pranie kanap. Jednak nie można sobie na niego pozwolić w warunkach domowych.

Wtedy musielibyśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, środki, a zarazem zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu i sił. Alternatywnym, a zarazem bezpiecznym rozwiązaniem jest oferta sprawdzonej firmy czyszczącej kanapy, meble tapicerowane i dywany. Z jej usług będziemy zadowoleni przez długi okres czasu. W przyszłości zaś, zdecydujemy się na nie ponownie.