Pranie narożników

Nowoczesne projekty na urządzanie wnętrz wysuwają pewne kanony, których projektanci ściśle się trzymają. Wśród inspiracji, szczególnie atrakcyjnych salonów, znajdujemy narożniki. Są to meble, zwykle znajdujące się w centrum tego pomieszczenia. Pranie narożników dużych, które zajmują swoją powierzchnią cały salon, nie będzie łatwym zadaniem.

pranie narożnikówW chwili obecnej narożniki wykonane są z różnego rodzaju tapicerki. Często jednak pozostają to meble w pełni skórzane, nadając im przy tym wyjątkowy i ekskluzywny charakter.

Domowe sposoby są w każdym przypadku bardzo ekonomiczne, jednak nie zawsze pozwalają zaoszczędzić cenny czas. Dlatego pranie narożników jest zajęciem bardzo czasochłonnym. Wymaga blisko dwóch godzin pracy.

Mebel na samym początku musi zostać dokładnie odkurzony, przetarty z kurzu, a także pozbawiony wszelkich pajęczyn. Gdy narożnik usadowiony jest blisko ścian, to niestety kurz, sierść i wszelkie inne zabrudzenia gromadzą się w niedostępnych szczelinach. A ich dokładne sprzątanie zazwyczaj odkładamy jak najdalej w czasie.

Pranie narożników w Warszawie? – bez obaw

Wypróbowanie jakiejkolwiek samodzielnej metody pozwalającej przeprowadzić pranie narożników w Warszawie, zwykle wiąże się z pewnym ryzykiem. Albo plama nie zostanie doczyszczona, tak jakbyśmy chcieli, albo też można doprowadzić do odbarwienia tapicerki. Zwykła woda z rozcieńczonym płynem do mycia naczyń nie jest inwazyjna, za to amoniak, lub bardziej agresywne środki czyszczące, już takie mogą być.

Gdy obawiamy się zniszczenia naszego narożnika, lepiej jest umówić jego wypranie w specjalnej firmie.

Doświadczeni fachowcy będą dokładnie wiedzieli jak rozprawić się z każdą, nawet przestarzałą plamą. Odświeżą oni poszarzałą tapicerkę, ale również zadbają o jej strukturę. Narożnik zostanie wyczyszczony w ciągu kilku godzin.

Natomiast już po kilkunastu godzinach powinien być całkowicie suchy i gotowy do użytku. Warto zastanowić się nad tą opcją, jeżeli nie dysponujemy stosowną ilością wolnego czasu, by wykonać profesjonalne czyszczenie narożników we własnym zakresie.

Gotowe środki vs. domowe sposoby

Nie każdy ma ochotę kupować gotowe specyfiki dedykowane do prania narożników. Jeśli decydujemy się na takie zabiegi dwa razy w roku, a mamy do wyczyszczenia jedynie jeden narożnik, to rzeczywiście zakup środków do prania, może być nieopłacalny.

Jednorazowe lub maksymalnie kilkukrotne skorzystanie z proszku lub płynu do czyszczenia tapicerki powoduje, że produkt może zdążyć się przeterminować, zanim go zużyjemy w całości. Faktycznie w takim przypadku, bardziej opłaca nam się korzystanie z domowych sposobów.

Czyszczenie narożników w domu

Raczej w każdej kuchni znajdziemy płyn do mycia naczyń, ocet, sodę oczyszczoną bądź amoniak. Roztwór z każdego z tych specyfików może przydać się przy bardziej inwazyjnych plamach. Oczywiście nie stosujemy roztworu amoniaku do skórzanych narożników.

Mimo, że płyn do mycia naczyń można uznać za uniwersalny środek do czyszczenia plam na tapicerce, to już tego samego nie możemy powiedzieć na temat mydła. Także pamiętajmy, żeby domowe środki dobierać względem materiału, który został zastosowany na tapicerce.

Pranie narożników Warszawa i okolice

Narożniki nadają wnętrzu klimat domowego ogniska. Te znajdujące się w jadalni są najbardziej narażone na różne zabrudzenia. Czasami wystarczy usiąść w spodniach, które się brzydko mechacą lub wylać na siedzenie sok bądź czerwone wino. Dotyczy to miasta Warszawa, ale również innych miejscowości.

pranie narożników warszawa

Jak wykonać pranie narożników?

Pranie narożników wydaje się być o tyle skomplikowanym zadaniem, ponieważ bardzo często zawierają one w sobie także elementy z innego tworzywa. Konstrukcja jest wykonana albo z metalu albo z drewna. A jak wiadomo, ani jedno, ani drugie nie lubi nadmiaru wody.

Dlatego, jeśli przyszło Ci do głowy potraktowanie swoich mebli przeznaczonych do siedzenia, wodą z węża ogrodowego lub z myjki ciśnieniowej, to jak najszybciej pozbądź się tej myśli! Rzeczywiście, może i udałoby Ci się szybko pozbyć problemu, jednak równie szybko byś tego pożałował.

Ratowanie tapicerki

Gdy tylko pojawi się jakakolwiek plama, trzeba natychmiast zareagować! Nie ma niczego gorszego niż stara, zeschnięta plama wgryzająca się w tkaninę, skórę lub inny materiał na obiciu narożnika.

Jak zatem potraktować zabrudzenia, które psują wygląd narożników? W sklepach dostępne są specjalne odplamiacze do tapicerki, które można dostosować do odpowiedniego materiału. Na początku przeprowadzanych zabiegów, zapamiętajmy o wcześniejszym odkurzaniu mebli. Warstwa kurzu, która będzie wcierana w tapicerkę, tylko pogorszy całą sprawę.

Pranie narożników domowymi sposobami

Świeżo powstała plama może być dla nas sporym zaskoczeniem. Jeśli komuś się wyleje jakiś płyn, lub tapicerka ubrudzi się od smaru, krwi bądź jedzenia, na przykład czekolady, wtedy należy plamę jak najszybciej „zaprać”. Nie zawsze mamy pod ręką specjalny odplamiacz idealnie rozprawiający się z powstałym zabrudzeniem.

Najlepszą i najmniej szkodliwą mieszanką, jest zwykła woda z kilkoma kropelkami płynu do mycia naczyń. Roztwór idealnie sprawdza się szczególnie z zabrudzeniami z jedzenia, z krwi oraz tłuszczu. Niewielką ilość należy nałożyć na plamę i białą, najlepiej bawełnianą ściereczką dokładnie ją zetrzeć.

Suszenie narożników

Nie zapomnijmy oczywiście o dokładnym wysuszeniu tapicerki. Profesjonalne czyszczenie narożników kojarzy nam się z czyszczeniem tapicerki poza domem, a następnie suszeniem mebli poprzez wystawienie ich na działanie promieni słonecznych.

Jest to kolejny, bardzo często popełniany błąd. Ponieważ wystawienie skóry, bądź innego materiału na słońce, może przyczynić się do wypłowienia materiału, a także powstania brzydkich zacieków.

Nie każdy musi mieć cierpliwość i czas do zajmowania się czyszczeniem wszystkich narożników znajdujących się w domu.

Niektóre z nich rzeczywiście wymagają bardzo dużej precyzji. Na przykład przy aksamitnej tapicerce, należy zastosować specjalny roztwór z amoniaku.

Dodatkowo nakłada się go wyłącznie zgodnie z kierunkiem włosa. Po kilkudziesięciu minutach od nałożenia roztworu na tapicerkę, można ją wysuszyć chociażby poprzez nawiew ciepłego powietrza ze zwykłej suszarki do włosów.

Zawsze usługę tak jak pranie narożników karcherem można zlecić specjalnej firmie, zajmującej się tego typu sprawami na co dzień.

Pranie narożników nie jest trudne

Dla firmy czyszczącej z doświadczeniem pranie narożników nie jest trudne. Dzięki zastosowaniu urządzeń ekstrakcyjnych na przykład firmy karcher, firmy tego rodzaju potrafią solidnie odświeżyć czyszczony mebel.

Gorzej gdy mamy tego rodzaju pracę wykonać samodzielnie. Zamiast odsysać brud z powierzchni materiału wcieramy go jeszcze głębiej. Powoduje to efekt odwrotny od zamierzonego. Narożnik wygląda gorzej niż przed praniem.