Pranie tapicerki meblowej

Wykonując pranie tapicerki meblowej należy zachować szczególną ostrożność. Wystarczy złe dopasowanie środków piorących, które mogą przyczynić się do osłabienia bądź zniszczenia obitego tapicerką mebla.

Silnie środki piorące mogą powodować pojawienie się plam spowodowanych odbarwieniem. Dlatego profesjonalne pranie tapicerki meblowej może prawidłowo wykonać jedynie doświadczona w tej dziedzinie firma.

W takim przypadku mamy pewność, że usługa zostanie zrealizowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Przy użyciu najlepszych maszyn i urządzeń piorących oraz środkami chemicznymi najwyższej jakości.

Pranie tapicerki meblowej wymaga właściwego podejścia, ponieważ należy dotrzeć do jej wszelkich zakamarków, załamań. Tylko wtedy można usunąć zabrudzenia, które się na niej pojawiają.

pranie tapicerki meblowej

Firmy piorące posiadają specjalne końcówki, które umożliwiają im dotarcie do każdej szczeliny. Dzięki temu o wiele łatwiej jest im pozbyć się kurzu i brudu. Szczególnie osoby cierpiące na alergię powinny starać się regularnie korzystać z czyszczenia kanap i innych mebli tapicerowanych. W ten sposób nie będzie im dokuczał katar czy bóle głowy.

Pranie tapicerki meblowej z dojazdem w mieście Warszawa

Mieszkanie to pomieszczenie, w którym spędza się większą część czasu. Dlatego tak ważny jest porządek, dzięki któremu pozbywamy się brudu, kurzu, a zarazem zabijamy i niszczymy wszelkiego rodzaju bakterie czy roztocza.

Poza tym meble tapicerowane w naszym mieszkaniu to pewnego rodzaju wizytówka rodziny. Mogą o nas świadczyć pozytywnie bądź wręcz przeciwnie.

Warto więc zadbać o czystość wszelkich kanap, narożników oraz innych rodzajów tapicerki meblowej. Dzięki temu będziemy mogli zrobić pozytywne wrażenie na gościach których zaprosimy do domu.

Co zapewnia pranie tapicerki meblowej?

Dzięki praniu tapicerki meblowej usuwamy większość nieprzyjemnych zapachów. Mogą się one gromadzić na przestrzeni lat, więc do większości z nich jesteśmy przyzwyczajeni. Natomiast osoby odwiedzające mogą czuć ten nieprzyjemny zapach, którego warto się co jakiś czas pozbyć. W tym kierunku używa się specjalnych preparatów, które pachną świeżością, a zarazem utrzymują taki zapach przez bardzo długi czas. Klienci mogą zdecydować się na użycie podczas takiego prania wybranych zapachów do mebli tapicerowanych.

Jak wygląda pranie tapicerki meblowej?

Pierwsza rzecz, którą należy wykonać podczas czyszczenia tapicerki meblowej to nawilżenie jej wodą wraz ze środkiem piorącym. Podczas usuwania większych zabrudzeń, stosuje się jeszcze specjalne odplamiacze. Następnie czeka się około 20 minut, co sprawi, że wszelki brud będzie mógł związać się z zastosowanym środkiem piorącym, tak zwanym detergentem.

Woda z brudem jest następnie odsysana, co umożliwia zebranie zanieczyszczeń z wierzchu tapicerki znajdującej na szkielecie mebla. W razie konieczności kanapa jest dodatkowo płukana. Jest to metoda prania, która sprawdza się także w wypadku foteli, krzeseł, wersalek, narożników, sof oraz wielu innych mebli tapicerowanych.

Widać więc, że samodzielne próby prania tapicerki meblowej nie wyjdą nam na korzyść. Bezpieczniej i oszczędniej jest decydować się na usługi doświadczonych firm piorących, które znajdują się w naszym regionie.

Jak odbywa się pranie tapicerki meblowej w Warszawie?

Minimalne zanieczyszczenia pojawiające się na meblach można usunąć przy pomocy zastosowania ciepłej wody. Natomiast plamy tłuste wymagają już zastosowania poważniejszych środków piorących. Są one przeznaczone do kilku rodzajów materiałów. Ich działanie można porównać do pianki, którą stosuje się podczas czyszczenia dywanów. Pranie tapicerki meblowej polega na zastosowaniu odpowiednich środków, wraz z odkurzaczem karcher.

Preparat jest nanoszony na tapicerkę, a następnie wcierany w materiał. Dopiero po kilkunastu minutach odbywa się odsysanie preparatu wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami. Wcześniej z tapicerki zbierane są włosy i sierść zwierząt.

Jakie środki do prania tapicerki?

Zanim odbędzie się profesjonalne pranie mebli tapicerowanych, należy je bardzo dokładnie odkurzyć na sucho. Wtedy na czyszczonych powierzchniach nie powstają zacieki. Zaleca się czyszczenie całych obić tapicerskich. Jedynie w przypadku nowych mebli można pozwolić sobie na czyszczenie pojedynczych plam.

pranie tapicerki meblowej firmyPo pewnym czasie użytkowania tapicerki zmieniają swój pierwotny kolor. Wynika to z wielu zanieczyszczeń, brudu, kurzu.

Jeśli więc zdecydowalibyśmy się na punktowe czyszczenie tapicerki, to zostaną ożywione barwy na niewielkiej powierzchni. Takie meble nie mogłyby prezentować się dobrze pod względem estetycznym.

Dlatego większość firmy piorących tapicerki zachęcają do wyczyszczenia całości powierzchni. Daje to najlepszy rezultat i zapobiega powstawaniu widocznej różnicy w miejscu gdzie materiał został wyprany.

Jak odbywa się sprawdzenie działania preparatu czyszczącego?

Tutaj firmy zadbały o zastosowanie środka do czyszczenia tapicerki na niewielkim fragmencie materiału. Powinien być on najmniej widoczny, a to umożliwia zbadanie jakości danego środka. Jeśli został on sprawdzony, odbywa się czyszczenie tapicerki na całej powierzchni.

Czyszczenie tapicerki ręcznie lub maszynowo

Czyszczenie tapicerki meblowej wymaga zastosowania specjalnej szczotki. Następnie wykorzystuje się preparaty do czyszczenia konkretnego materiału. Detergent jest wcierany w materiał mebli, a następnie odsysany po kilkunastu minutach. Umożliwia to pozbycie się sierści zwierząt domowych czy kurzu.

Wcieranie detergentu w materiał tapicerki można wykonać ręcznie lub za pomocą urządzenia elektrycznego z obracająca się końcówką. Ceny prania pozostają bez zmian. Nie ważne, czy szorowanie odbyło się siłą mięśni, czy za pomocą maszyny.