Pranie tapicerki meblowej

  • Wykonamy profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Warszawie. Zapewniamy atrakcyjne ceny, bezpłatny dojazd i najlepszą jakość czyszczenia.

Czyszczenie oferuje szeroki wachlarz korzyści: usuwa zabrudzenia, chroni materiał, a także eliminuje niebezpieczne drobnoustroje. Czysta i zadbana tkanina ma duży wpływ na lepsze samopoczucie domowników oraz wysoki poziom komfortu podczas odpoczynku. Kolejnym plusem są piękne i zadbane meble, którymi możemy się pochwalić naszym gościom. Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje wiele firm oferujących pranie tapicerki meblowej. Usługa jest realizowana w domu klienta, nie zajmuje wiele czasu oraz oferuje pełne bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

pranie tapicerki warszawaStaranna pielęgnacja mebli tapicerowanych pozwala zachować nienaganny wygląd wnętrz. W ten sposób pozbywamy się zabrudzeń, kurzu, sierści zwierząt domowych, a także eliminujemy szkodliwe drobnoustroje, które mogą rozwijać się w głębi materiału. Zabieg możemy przeprowadzić samodzielnie, ale od czasu do czasu warto skorzystać ze wsparcia specjalistycznej firmy, która dysponuje nowoczesnym sprzętem. Specjalistyczne metody przynoszą najlepsze i długotrwałe rezultaty. Samodzielną pielęgnację warto przeprowadzać przynajmniej raz na miesiąc. Jeśli chodzi o profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej, taką usługę warto zamawiać przynajmniej raz do roku.

W ten sposób możemy zadbać o nienaganny stan naszych mebli, a także zabezpieczyć je przed procesami starzenia. Usługa nie jest droga, dlatego nie musimy obawiać się dużych wydatków. Czyste i higieniczne obicia mają wpływ na samopoczucie oraz zdrowie domowników. W związku z tym, warto oddać sprawy w ręce wykwalifikowanych specjalistów.

Pranie tapicerki meblowej – Warszawa

W Warszawie funkcjonują profesjonalne firmy sprzątające, które oferują swoim klientom pranie tapicerki meblowej przy użyciu zaawansowanego sprzętu. Tylko w ten sposób możliwe jest wydajne pozbycie się zabrudzeń oraz oczyszczenie głębszych warstw. Usługa jest świadczona w domu klienta, dzięki czemu nie musimy obawiać się kosztownego transportu mebli. Pracownik przyjeżdża na miejsce, dokonuje oceny sytuacji, a następnie przygotowuje meble oraz zabezpiecza ściany przed pochlapaniem.

pranie tapicerki meblowejPierwszym krokiem jest dokładne odkurzanie, z pomocą którego usuwane są okruchy, kurz, a także sierść zwierząt. Następnie, specjalista wybiera najlepsze środki aktywne do danego rodzaju materiału. Usługa jest całkowicie bezpieczna i na pewno nie zaszkodzi naszym meblom.

W jej trakcie możemy dowiedzieć się więcej na temat prawidłowej pielęgnacji obić tapicerskich. Regularne stosowanie odpowiednich środków chroni przed zabrudzeniami, usuwa drobnoustroje, a także chroni przed blaknięciem oraz płowieniem materiału.

Urządzenia i preparaty do prania

Najczęściej spotkamy się z dwoma urządzeniami odznaczającymi się różną specyfiką pracy. Doświadczony pracownik firmy sprzątającej dobiera optymalną metodę pod kątem rodzaju materiału oraz stopnia zabrudzeń. Jak działają poszczególne urządzenia?

  • Ekstraktory ciśnieniowe to złożone urządzenia, w których znajduje się zbiornik na środek czyszczący oraz wodę. Najczęściej wykorzystuje się specjalne proszki. Ekstraktor natryskuje tapicerkę, a jednocześnie odsysa wilgoć wraz z rozpuszczonym brudem. Ekstraktor oferuje dużą dokładność i wydajność. Urządzenie jest powszechnie stosowane przez firmy działające w Warszawie.

  • Szorowarka to urządzenie wyposażone w tarczę z szczotkami. Tarcza jest wprawiana w szybki ruch obrotowy, a szczotki dokładnie oczyszczają materiał. Maszyna ta często nie posiada funkcji odsysania wilgoci, w związku z tym tkanina po takim praniu jest mokra. Można jednak połączyć stosowanie tego urządzenia z ekstraktorem.

Jeśli pranie mechaniczne nie przyniesie oczekiwanych efektów, można punktowo zastosować odplamiacz, który rozprawi się z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Wybór produktów do czyszczenia jest bardzo szeroki. Niezwykle popularne są szampony do prania zasadniczego. Profesjonalne firmy oferujące pranie tapicerki meblowej w Warszawie wykorzystują preparaty prespray, które przygotowują tkaninę i ułatwiają usuwanie zabrudzeń. Z kolei do najbardziej uciążliwych zabrudzeń wykorzystuje się odplamiacze. Takie detergenty stosujemy punktowo na plamy.

Czyszczenie tapicerki meblowej dwoma metodami

Samodzielna pielęgnacja to dobry sposób na odświeżenie materiału oraz usuwanie powierzchownych zabrudzeń. Na dłuższą metę niezbędny jest jednak fachowy sprzęt, który pozwala dotrzeć do głębszych warstw obicia. Profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Warszawie jest realizowane przez mobilne firmy dysponujące zaawansowanymi odkurzaczami piorącymi oraz ekstraktorami ciśnieniowym. Sprawdźmy jakie metody czyszczenia tapicerki oferują nam profesjonalne firmy.

czyszczenie tapicerkiFirmy czyszczące najczęściej wykorzystują metodę ekstrakcyjną, która pozwala rozprawić się z większością zabrudzeń, a jednocześnie, zabezpieczyć meble. W tym celu wykorzystywane są zaawansowane ekstraktory ciśnieniowe. Metoda jest wyjątkowo ceniona za wysoką wydajność, dokładność, a także szybki czas realizacji. Czyszczenie metodą ekstrakcyjną pozostawia materiał wilgotny, ale czas schnięcia nie jest bardzo długi. Szamponowanie jest równie popularne. W tej metodzie wykorzystuje się szorowarkę. Specjalistyczny szampon pod wpływem szorowania zmienia się w pianę, która przenika do głębszych warstw tapicerki wywabiając plamy.

Szamponowanie jest poprzedzone bardzo dokładnym odkurzeniem materiału, a także zastosowaniem preparatu prespray. Po praniu zasadniczym można również wykorzystać odplamiacz, aby pozbyć się najbardziej uciążliwych plam. Szamponowanie to metoda na mokro, w związku z tym, musimy się przygotować na dłuższy czas oczekiwania na schnięcie materiału.

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej?

– krzesło 15 zł
– fotel 50 zł
– kanapa 100 zł
– narożnik 150 zł

Czy oferujecie bezpłatny dojazd na terenie Warszawy?

Tak. Obowiązuje cena za wykonanie czyszczenia bez ukrytych dopłat.