Mokotów

  • Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Mokotów w Warszawie. Wykonamy profesjonalne pranie dywanów, tapicerki i kanap oraz czyszczenie wykładzin.

Samodzielnie nie jesteśmy w stanie uporać się z najbardziej uciążliwymi plamami, które sprawiają, że nasze meble nie prezentują się tak jak należy. To normalne, że podczas codziennej eksploatacji mogą pojawić się zanieczyszczenia, które wymagają interwencji. Specjaliści twierdzą, że profesjonalne pranie kanapy czy dywanów warto przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku. Jest to podyktowane nie tylko kwestiami nienagannej czystości, ale również bezpieczeństwem oraz większym komfortem domowników. Jeśli zatem naszym tapicerkom i dywanom przydałoby się odświeżenie, nie zaszkodzi skorzystać z usług profesjonalnej firmy działającej na terenie warszawskiej dzielnicy Mokotów.

Profesjonalne pranie tapicerki i kanap w dzielnicy Mokotów

Powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy jest bardzo dużo. Najważniejszym z nich jest oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wykupując usługę taką jak profesjonalne czyszczenie kanap mamy pewność, że pracownicy zrobią za nas wszystko, aby doprowadzić wygląd tapicerki do idealnego stanu. Profesjonalna usługę prania tapicerki i dywanów warto wybrać z kilku względów. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety takiego rozwiązania:

  • szybka i wygodna realizacja usługi w domu klienta
  • nienaganna czystość mebli oraz lepszy wygląd tapicerki
  • świeżość i przyjemny zapach
  • ochrona przed nadmiarem kurzu oraz roztoczami
  • zabezpieczenie mebli
  • przystępna cena dostosowana do każdego portfela

Uzyskanie tak wielu zalet nie jest możliwe przy zastosowaniu domowych metod prania tapicerki i dywanów. W związku z tym, warto przynajmniej raz do roku skorzystać z usług wykwalifikowanych specjalistów. Czyszczenie kanap w warszawskiej dzielnicy Mokotów to bardzo odpowiedzialny proces, od którego zależy bezpieczeństwo i stan mebli, a także komfort domowników. Widzą efekt końcowy przeprowadzonych prac, z całą pewnością poczujesz satysfakcję i zadowolenie z wykonanej usługi.

mokotów pranie dywanówTo bardzo prosta procedura. Fachowiec przybywa na miejsce i dokonuje wstępnej analizy problemu. Ocenia stopień zabrudzeń, materiały, z których wykonano jest mebel lub dywan, a także rodzaj runa. Następnie, na podstawie uzyskanych informacji dobiera najlepszą metodę oraz środki czyszczące, które zaoferują największą wydajność, ale jednocześnie nie zaszkodzą naszym meblom. Pierwszym krokiem przy profesjonalnym czyszczeniu kanap i dywanów bardzo często jest odkurzanie.

W ten sposób można pozbyć się drobin odpowiedzialnych za wycieranie obicia. Następnie można przejść do specjalistycznego czyszczenia przy użyciu nowoczesnych środków. Cała procedura zajmuje zwykle kilkadziesiąt minut przy jednym elemencie.

Często stosuje się metodę ekstrakcyjną ponieważ jest ona najskuteczniejsza. Ekstrakcyjne czyszczenie wymaga pozostawienia mebla na kilka godzin do dokładnego wyschnięcia.

mokotów pranie tapicerki

Czy warto samodzielnie wykonywać pranie kanapy?

Należy zadać sobie pytanie – ile czasu potrzebowalibyśmy na samodzielne wyczyszczenie wszystkich znajdujących się w domu narożników, krzeseł oraz kanap? Czy potrafilibyśmy samodzielnie doprowadzić je do stanu używalności nie niszcząc tapicerki i nie sprawiając, że będą wyglądały jeszcze gorzej niż przed czyszczeniem? Jeśli w naszych myślach pojawia się niejasna odpowiedź, to lepiej od razu sięgnąć po telefon i zamówić ekipę sprzątającą. Oszczędzimy tylko czas i pieniądze. Nie musimy już jechać do sklepu po środki czyszczące, gdyż znajduje się on w narzędziach ekipy, która z przyjemnością przyjedzie na Mokotów.

Profesjonalne czyszczenie kanap nie tylko usuwa nawet najstarsze plamy, ale również sprawia, że obicia wolne są od wszelkiego rodzaju mikroorganizmów oraz drobnoustrojów. Naprawdę warto zastanowić się nad tego rodzaju rozwiązaniem.

Skuteczne preparaty do czyszczenia tapicerki meblowej

Jeśli nie życzymy sobie wizyty pracowników czyszczących w naszym domu, to możemy porozumieć się z konsultantem i zamówić transport kanap i mebli.  Zostaną one wówczas wywiezione i w odpowiednio przygotowanym w tym celu pomieszczeniu poddane czyszczeniu. W tym czasie będziemy mogli na przykład zmyć podłogi i pościerać kurze z miejsc znajdujących się pod meblami. Robi tak wiele osób i jest to doskonała okazja na dokładne wysprzątanie całego domu. Nasz firma poradzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Mogą to być plamy nowe, jak również powstałe wiele lat temu. Istnieją sposoby i techniki prania kanap, które zlikwidują zalegający we włóknach brud i sprawią, że zostanie on całkowicie usunięty na długie lata. Oszczędność pieniędzy wynika z faktu, że nie musimy wydawać pieniędzy na środki czystości. Wbrew pozorom nie jest to taki mały wydatek, bowiem każdy rodzaj tapicerki wymaga zastosowania innego środka. Jedne są od skóry, a drugie od materiału syntetycznego.

Pranie dywanów – Mokotów Warszawa

Dawniej dywany były znaczną oznaką luksusu. Szczególnie w czasach dawnego ZSRR. W domach, w których można było je znaleźć oznaczały, że dom czy też rodzina dobrze prosperuje. Biorąc pod uwagę zarobki na tamtejsze czasy, miejsce i okoliczności, średnie miesięczne wynagrodzenie raczej nie pozwalało na taki wydatek. Dywany produkowane na terenie ZSRR potrafiły znacznie przewyższać to wynagrodzenie, a te produkcji chińskiej czy wietnamskiej, osiągały horrendalne kwoty. Ponadto nabyć dywan wcale nie było takie proste.

Nie można było wejść do sklepu i po prostu go kupić. Tak jak po inne cenne towary, ludzie czekali na nie znaczną ilość czasu, nawet do roku, zapisując się na specjalne listy. Nad utworzoną listą w porządku chronologicznym pieczę sprawował urzędnik, który dzięki niej miał poczucie władzy. Najbogatsi nabywali dywany w celach nie tylko ozdobnych, ale i dla celu pokrycia podłogi, która była bardzo zimna. Kilka dywanów stanowiło dobrą izolację termiczną. Dziś w głównej mierze jest to tkanina dekoracyjna mająca stanowić element ozdobny.

Mokotów to dzielnica Warszawy gdzie wykonujemy pranie dywanów i wykładzin. Powinno się ono odbywać w kilku etapach. Tylko takie postępowanie zagwarantuje idealny efekt, którego nie można uzyskać domowymi sposobami. W pierwszym etapie należy przystąpić do trzepania dywanów, a w drugim przechodzi się do ekstrakcyjnego prania. Najważniejsze jest to, żeby korzystać z niedawno zakupionego sprzętu, który nie został jeszcze wyeksploatowany.

Etap I – trzepanie dywanów

Nie możemy przejść do prania dywanu, jeśli nie został z niego usunięty cały suchy brud. Jeśli dopuścimy do ominięcia pierwszego etapu, to po praniu pojawią się brzydkie zacieki, szpecące dywan. Z wykładziny za pomocą urządzeń usuwa się kurz, sierść, włosy oraz inne zanieczyszczenia. Najczęściej stosowane są maszyny firmy Kirby, które są wyposażone w specjalna szczotkę trzepiącą. Znajduje się ona blisko turbiny, więc jej działanie jest jeszcze bardziej efektywne, a dodatkowo bardzo energooszczędne. Warto dodać, że szczotka została wyposażona w takie elementy jak obieg powietrza, a także wałek odpowiedzialny za dokładne trzepanie dywanu. Z pierwszego obiegu powietrze jest wdmuchiwane w czyszczoną wykładzinę, natomiast po wytrzepaniu, jest on później zasysany do worka na brud.

Etap II – pranie dywanów

Gdy dywan zostanie porządnie wytrzepany, wtedy można przejść do kolejnego etapu, czyli do jego uprania. Stosowanie markowych urządzeń pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów, nie martwiąc się o pozostanie w dywanie kurzu lub innych nieczystości. Najefektywniej pracują urządzenia marki Tersus lub Karcher. Zastosowanie w tym przypadku firmowych środków chemicznych, również nie jest bez znaczenia, szczególnie dla osób uczulonych na kurz i roztocza. Dokładna aplikacja mieszanki wody z środkami piorącymi, pozwoli rozpuścić brud zalegający na włóknach dywanu.

Urządzenia wyposażone są w specjalne dysze, które wytwarzają podciśnienie, dzięki czemu wcześniejsza mieszanka, tym razem z brudem zostaje precyzyjnie odessana. Renomowane urządzenia wykonujące pranie dywanów i tapicerki, na przykład w dzielnicy Mokotów, posiadają dwa zbiorniki – w jednym jest czysta woda wraz ze zmieszanym środkiem piorącym, natomiast drugi zbiornik zostaje użyty do zbierania wody zabrudzonej.

Wynajmując firmę sprzątającą pamiętajmy, aby dowiedzieć się jakiego sprzętu używają, a także czy są to urządzenia nowe, nieużywane wcześniej przez innego właściciela. W innym przypadku możemy mieć niedokładnie wyczyszczony dywan lub wykładzinę. A przecież nie o to nam chodzi.

Aby zachować jej pierwotne właściwości, niezbędne jest profesjonalne czyszczenie. W ten sposób struktura włosa zostaje odpowiednio wypielęgnowana i dywan przez długi czas sprawuje się bardzo dobrze. Nie tylko pięknie wyglądając ale i również zapewniające ciepło na z natury raczej zimnych podłogach. Pranie dywanów i tapicerki w dzielnicy Mokotów to oferta usług profesjonalnych, dzięki którym zyskujemy gwarancję jakości wykonania. Nawet stary dywan lub tapicerka może zyskać nowe życie i wyglądać równie pięknie jak w dniu zakupu.

Zamawiam czyszczenie kanapy na Mokotów

Środki do czyszczenia narożników dostępne w sklepach są tanie, jednak ich skuteczność jest mocno wątpliwa. Jeśli ktoś posiada w domu drogie kanapy, to nie warto ryzykować czyszczeniem przy pomocy środków zakupionych w zwykłych sklepach. Pomimo tego, że są one reklamowane w telewizji jako rewelacyjne, to tak naprawdę nie mogą służyć do każdego rodzaju tapicerki.

mokotów pranie kanapy

Fachowiec dokonuje wyceny biorąc pod uwagę indywidualny przypadek każdego klienta. Czynnikami wpływającymi na cenę są: rodzaj materiału, długość runa, stopień zaburzeń, a także powierzchnia wymagająca czyszczenia. Pranie foteli, puf czy krzeseł to koszt kilkudziesięciu złotych. Około stu złotych i więcej zapłacimy natomiast za czyszczenie kanap, narożników, materacy oraz innych dużych powierzchni.

Cena zależy od rodzaju mebla. Firmy świadczące usługi na terenie osiedla Mokotów oferują również profesjonalne czyszczenie wykładzin i dywanów. Nie są to wygórowane koszty, biorąc pod uwagę korzyści, jakich możemy oczekiwać. Tapicerki są bardzo różne i tak samo różnych środków czystości wymagają. Tylko profesjonalne preparaty pozwolą zachować oryginalny wygląd kanap oraz narożników.

mokotów pranie narożników

Dlaczego? Ponieważ firma z doświadczeniem jest godna zaufania. Korzysta jedynie ze sprawdzonych metod prania. Dzięki długoletniemu doświadczeniu wszystkie wykonane zlecenia odmieniły wygląd narożników i kanap. Klienci nie mogli uwierzyć wręcz, że są to ich stare meble. Kolory odżyły, materiał stał się pachnący i miękki w dotyku. To najważniejsze zalety zamówienia firmy wykonującej czyszczenie dywanów i narożników. Nie warto ryzykować, tylko zaufać specjalistom.

Nie ryzykuj, zleć pranie tapicerki profesjonalnej firmie

Usługi oferowane przez firmy sprzątające skierowane są nie tylko do klientów indywidualnych, ale również firmowych. Czyszczenie dużej ilości krzeseł w sali bankietowej wymaga ogromnej ilości czasu. Firma sprzątająca zatrudnia dużą ilość pracowników i dla niej wykonanie tego rodzaju zlecenia to kwestia jednego dnia. Dochodzi jeszcze do tego oszczędność pieniędzy. Krzesła wyszorowane przez profesjonalistów będą gotowe na przyjęcie gości jeszcze tego samego dnia.

Większość firm korzysta z urządzeń renomowanej firmy Karcher. Jest to wiodący producent urządzeń piorących. Dzięki dużej ofercie specjalistycznej, każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Właśnie dlatego pranie tapicerki idzie tak szybko. Usługi takie jak pranie wykładzin zamawiane są bardzo często przez szkoły, przedszkola, żłobki, restauracje oraz duże biura. Jest to dla nich niezwykle opłacalne, nie tylko ze względu na niską cenę usługi, ale również dlatego, że praca w czystych i komfortowych warunkach jest zdecydowanie bardziej wydajna.

Co jeśli mieszkam na Mokotowie lub na Sadybie?

Wiele osób mieszkających w dzielnicy Mokotów nie ma możliwości samodzielnego czyszczenia dywanów oraz prania narożników. Praca oraz rodzina sprawiają, że najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy czyszczącej. Mieszkańcy osiedla Sadyba mają bardzo dogodne rozwiązanie, ponieważ niedaleko znajduje się firma czyszcząca, która oferuje dojazd do klienta gratis oraz dokładne i skuteczne pranie dywanów. Warto skorzystać z ich usług, ponieważ robią to szybko i profesjonalnie.

Coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie specjalistów od czyszczenia niż samodzielnie walczyć z brudnymi tapicerkami. Profesjonalne czyszczenie to nie tylko gwarancja pozbycia się wszystkich plam i zanieczyszczeń, ale również gwarancja czyszczenia bez obaw o uszkodzenie dywanu lub tapicerki. Wiele osób korzysta z oferty przygotowanej zarówno dla osób indywidualnych oraz biznesowych. Pozbycie się plam, zarazków, roztoczy oraz innych drobnoustrojów jeszcze nigdy nie było tak proste Samodzielne pranie dywanów oraz tapicerek to strata czasu oraz pieniędzy. Przekonało się o tym wiele osób, które mają dość użerania się z plamami. Znacznie prościej i bezpieczniej jest wynająć firmę, która zajmie się czyszczeniem za nas.

Jaki jest koszt prania tapicerki meblowej i dywanów?

– fotel 50 zł
– kanapa 100 zł
– narożnik 150 zł
– dywany i wykładziny 10zł/m

Czy dojazd na Mokotów jest bezpłatny?

Tak. Dojazd na Mokotów i do innych lokalizacji w Warszawie jest bezpłatny.

Kiedy najszybciej mogę zamówić pranie?

Jesteśmy w stanie zrealizować czyszczenie już następnego dnia. W nagłych wypadkach nawet w ten sam dzień. Wszelkich informacji na temat dostępnych terminów udzielimy pod numerem telefonu 500 290 230.