Bielany

Każdego roku w dzielnicy Bielany powstaje coraz więcej firm piorących tapicerki. Konkurencja w Warszawie rośnie w siłę.  Dlatego potencjalni klienci mają bardzo szeroki wybór produktów oraz usług. Mogą oni decydować, czy za konkretną rzecz zapłacą minimalną, średnią, a może wysoką cenę.

Ponadto wybierają pomiędzy towarami o zróżnicowanej jakości. Również w branży związanej z praniem kanap i narożników, co chwilę pojawia się nowa firma, oferująca wykonywanie usług w domach bądź w biurach.

Każde z przedsiębiorstw różni się między sobą pracownikami, doświadczeniem, używanym sprzętem, a także dokładnością.

Firmy te mają również zupełnie inne ceny prania kanapy i narożników. W wielu przypadkach dla klientów kluczowym czynnikiem decydującym o tym, gdzie się udają, jest cena. Im niższa tym dla nich lepiej. Niestety tylko z pozoru.

Pranie kanap i narożników w dzielnicy Bielany

bielany pranie tapicerkiCzyszczenie kanap i narożników najczęściej odbywa się poprzez zastosowanie dwóch sposobów. Po pierwsze pranie ekstrakcyjne, a po drugie pranie za pomocą pary wodnej. Te sposoby czyszczenia wykazują się wysoką skutecznością. Natomiast posiadają także swoje wady.

Czyszczenie ekstrakcyjne odbywa się o wiele szybciej, niż przy pomocy urządzeń parowych. Natomiast czas schnięcia kanapy po zastosowaniu ekstraktora jest o wiele dłuższy. Zadanie tego urządzenia polega na wypłukaniu brudu. Dzięki temu może ono rozpuścić brud oraz wszelkie zanieczyszczenia z tapicerki, które nie został usunięte podczas zwykłego odkurza.

Jak odsysany jest środek ekstrakcyjny?

Jeśli minie już odpowiedni czas, który pozwoli na rozpuszczenie brudu, to dochodzi do wypłukiwania go i odessania za pomocą ekstraktora. W takim płukaniu stosuje się najczęściej specjalne środki, ale wiele firm pozwoliło sobie na wykorzystanie czystej wody. Ilość etapów prania kanapy i cały proces prania mogą się ponawiać, w zależności od potrzeby oraz wielkości zabrudzeń.

Pranie ekstrakcyjne jest o wiele korzystniejsze, ponieważ skupia się na zastosowaniu odpowiedniego sprzętu, specjalnych środków chemicznych, jak i techniki operatora. Te wszystkie elementy sprawiają, że uzyskuje się wysoki stopień wyczyszczenia materiału, bez jego zbędnego przemaczania.

Pranie parą wodną

W inny sposób można ocenić pranie narożników za pomocą pary wodnej. To czyszczenie pracochłonne i energochłonne. Tutaj dochodzi do zastosowania wody o specjalnych właściwościach. Posiada dobrą wilgotność, temperaturę i ciśnienie. Natomiast tego rodzaju pranie jest związane z dużo krótszym czasem schnięcia, jak i dodatkową sterylizacją powierzchni.

Ceny prania kanapy i innej tapicerki na Bielanach

Firmy specjalizujące się w usługach prania kanap i narożników posiadają bardzo zbliżony cennik. Dlatego za czyszczenie foteli pobierają 50 zł, natomiast za pranie trzyosobowej kanapy 120 zł. Pranie narożników natomiast to już koszt blisko 150 zł za sztukę. Swoim klientom oferują dojazd do domu bądź firmy.

bielany ceny prania narożnikaSpecjalistyczne firmy czyszczące znajdują się w posiadaniu urządzeń, do których są załączone odpowiednie certyfikaty. Gwarantują one skuteczność urządzenia dotyczącą zwalczenia bakterii, grzybów, roztoczy.

W momencie usuwania plam z kanapy używa się właściwych środków, jak i technik. Umożliwia to ich bezpieczne czyszczenie.

Jak wiele zyskujesz dzięki ofercie firmy? Zyskujesz na czasie, ponieważ kiedy oni robią to dla nas, to my możemy zająć się innymi obowiązkami. Oszczędzamy pod względem finansowym, gdyż nie musimy kupować specjalnych środków do czyszczenia. W wypadku firmy zwiększamy swoje bezpieczeństwo, ponieważ profesjonalne pranie tapicerki gwarantuje skuteczne usunięcie alergenów, jak i innych zanieczyszczeń.

To jeszcze bardziej uświadamia nam, dlaczego warto jest skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w czyszczeniu tapicerki meblowej na przykład w warszawskiej dzielnicy Bielany.