Ochota

  • Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Ochota w Warszawie. Wykonamy pranie dywanów i wykładzin. Zrealizujemy czyszczenie tapicerki meblowej i kanap.

Z biegiem lat nasze kanapy i dywany tracą idealny wygląd i stają się wyblakłe. Czy jedynym rozwiązaniem jest zakup nowych mebli? Absolutnie! Zawsze możemy zdecydować się na nowoczesne czyszczenie tapicerki. Renomowane firmy działające na terenie dzielnicy Ochota w Warszawie dysponują nowoczesnymi metodami, które umożliwiają uzyskanie dobrych rezultatów. Sprawdź, na czym dokładnie polega profesjonalne pranie kanapy lub narożnika oraz jakie korzyści płyną z tego rozwiązania. Ekstrakcyjne czyszczenie idealnie nadaje się do każdej powierzchni wykonanej z materiału.

Do takich można zaliczyć wszelkiego rodzaju wykładziny, a także obicia na meblach domowych, biurowych, czy znajdującej się w samochodzie. Tego rodzaju usługę z powodzeniem wykonamy w dzielnicy Ochota. Zastosowanie metody ekstrakcyjnej przyniesie oczekiwane efekty nawet przy bardzo dużych i długotrwałych zabrudzeniach. Wielu osób obawia się zamówić pranie dywanów i tapicerki z powodu zbyt wysokich kosztów. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Za wytrzepanie i wypranie wykładziny zapłacimy maksymalnie 10 złotych za metr kwadratowy. Natomiast kilkadziesiąt złotych zapłacimy za pranie kanapy lub narożnika.

Od czego zacząć pranie tapicerki i dywanów na osiedlu Ochota?

Pozbywanie się brudu z takich miejsc jak wykładzina bądź tapicerka powinno przebiegać dwuetapowo. Pierwszy etap polega na suchym wytrzepaniu brudu, a drugi będzie miał w zamiarze rozpuszczenie zabrudzenia poprzez zaaplikowanie środka piorącego rozmieszanego w wodzie. Następnie odessanie wszystkiego, co udało się wyciągnąć na wierzch z włókien dywanu. Do tego celu należy zastosować wyłącznie specjalistyczne urządzenia.

ochota pranie kanapyJeśli Twoje meble nie cieszą oka tak jak dawniej, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług specjalisty. Nawet bardzo wyblakłą tapicerkę da się jeszcze uratować, o ile podjęte zostaną odpowiednie działania. Firmy dysponują sprzętem, a także doświadczeniem i wiedzą, które pozwalają dobrać najlepszą metodę do naszych kanap i narożników.

To prosty sposób, który pozwala znacznie poprawić wygląd i stan techniczny mebli i dywanów. Nowoczesne czyszczenie mebli tapicerowanych prowadzi do skutecznego usunięcia wielu uciążliwych plam. Co więcej, pozwala odzyskać naturalny koloryt mebli. To na pewno zadowoli najbardziej wymagających klientów.

Musimy pamiętać, że okresowe pranie kanapy oraz foteli ma ogromne znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa domowników. Z pomocą nowoczesnych metod można pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, które gnieżdżą się w tapicerce i dywanach.

Bakterie, roztocza oraz alergeny obniżają jakość życia i mogą prowadzić do problemów ze zdrowiem. Dlatego okresowe czyszczenie jest tak istotne. Dużą zaletą jest także wygodna realizacja usługi. Usługa odbywa się w domu klienta dzięki czemu, nie musimy płacić za transport. Specjaliści twierdzą, że optymalnym rozwiązaniem jest czyszczenie tapicerki i dywanów przynajmniej dwa razy w roku. W ten sposób nie tylko dbamy o doskonały wygląd naszych mebli, ale możemy również wyeliminować szkodliwe drobnoustroje, takie jak roztocza.

Koszt prania dywanów i kanap na Ochocie

Wycena jest ustalana indywidualnie na podstawie cennika. Najważniejsze czynniki to: materiał, z którego wyprodukowano mebel, rodzaj i długość runa, powierzchnia do oczyszczenia, a także wybrana metoda. Pranie krzeseł, foteli czy puf zazwyczaj zamyka się w przedziale 10 – 50 złotych. Nieco więcej zapłacimy natomiast za czyszczenie dużych elementów, takich jak: narożniki, kanapy, tapczany, sofy.

ochota pranie narożnikaTutaj możemy spodziewać się kosztu w granicy 100-150 złotych. Patrząc jednak na korzystne efekty, a także fakt, że pranie należy przeprowadzać dwa razy do roku, jest to przystępna cena. W dobie Internetu możemy bardzo szybko znaleźć interesujące nas usługi. Co więcej, zawsze możemy skorzystać z opinii innych klientów.

Dzięki temu, wybór odpowiedniej firmy nie stanowi problemu. Wystarczy umówić się na czyszczenie. Fachowiec oceni stan mebli, a także dokona konkretnej wyceny. Magdalenka jest oczywiście objęta zasięgiem firm świadczących tego typu usługi.

Decydując się na pomoc firmy sprzątającej, dokładnie sprawdźmy jakimi urządzeniami posługują się na co dzień. Do mechanicznego trzepania dywanów na sucho idealnie nadaje się sprzęt marki Kirby. Natomiast w drugim etapie pomocne okazują się już urządzenia marki Karcher bądź Tersus.

Ekstrakcyjne pranie kanap i narożników przynosi najlepsze efekty

Bardzo często nasze porządki ograniczają się jedynie do systematycznego odkurzania wykładziny bądź tapicerki. Czasem przed Świętami Wielkanocnymi lub Bożego Narodzenia przeprowadzamy generalne porządki w swoim domu, biurze, samochodzie. Wtedy sięgamy po środki z tak zwanej „wyższej półki”. Ale czasami i to nie jest wystarczające. Chodzenie w butach po wykładzinie, wylanie na nią kilka razy jakiegoś gorącego napoju, lub przyklejona guma do żucia, robią swoje. Z czasem brud zaczyna przenikać w strukturę włókien.

Jeśli mielibyśmy porównać zdjęcie dywanu kupionego kilka lat temu ze zdjęciem dywanu w stanie obecnym, to na pewno zauważymy sporą różnicę. Jeśli jest to dywan z długim włosiem, to nie jest on tak puszysty jak kiedyś. Ponadto jego kolorystyka nie przypomina tej, jak ze sklepowej wystawy. Jest za to przynajmniej poszarzała. Nie mówiąc już o niespranych plamach, które powstały na skutek „życiowych wpadek”, o których wspomniano już wcześniej.

Profesjonalne czyszczenie w Warszawie

Praniu tapicerki podlegają niemal wszystkie meble wypoczynkowe: kanapy, sofy, narożniki, fotele, pufy, krzesła, tapczany, a także materace. Specjalista rozpozna nasze oczekiwania, a także dobierze optymalne metody pod kątem materiałów wymagających czyszczenia. Dzięki temu mamy pewność, że cała procedura zostanie przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo mebli. Warto zaznaczyć, że pranie często jest poprzedzone bardzo dokładnym odkurzaniem. W ten sposób eliminowany jest kurz oraz drobiny, które mogą przecierać materiał. W procesie prania tapicerki i dywanów wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, a także starannie wybrane środki czyszczące dostosowane do materiału.

Warto zauważyć, że pranie kanapy czy dywanu na własną rękę jest ryzykowne. Zły dobór środków może bowiem przynieść więcej szkód niż pożytku. To ważny argument, dla którego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Takie plamy niemożliwe są do usunięcia domowymi sposobami. Chociaż istnieją różne receptury typu „zrób to sam”, polegające chociażby na nakładaniu piany, którą można zrobić poprzez zmieszanie płynu do mycia naczyń z wodą. Jednak jeśli taka metoda przyniesie zadowalający efekt, to zajmie nam bardzo wiele godzin.

Mechaniczne wytrzepanie dywanów bądź tapicerki, a następnie jej pranie z zastosowaniem podciśnienia i profesjonalnych środków piorących zajmie tylko chwilę, a efekt będzie naprawdę piorunujący.

Pranie tapicerki meblowej w dzielnicy Ochota w Warszawie

Piękne meble kosztują, jednak posiadanie stylowej kanapy lub narożnika jest warte każdej sumy. Nie ma nic przyjemniejszego, niż odpoczynek na dobrze wyprofilowanym siedzisku. Eleganckie meble mają wiele zalet – są wygodne, pięknie wyglądają i są przyjemne w dotyku. O wszystkich tych cechach decydują obicia, czyli tapicerki. Mogą być ona wykonane z różnego materiału. Do najbardziej eleganckich zaliczamy tapicerki skórzane. Kosztują one najwięcej, dużo pracy wymaga również jej odpowiednia pielęgnacje.

ochota pranie tapicerkiW internecie znajdziemy wiele firm wykonujących pranie tapicerki i dywanów. Wiele z nich działa lokalnie, na przykład w dzielnicy Ochota. Chcąc pozyskać klientów ogłaszają się na portalach dla mieszkańców Warszawy.

Czyszczenie dywanów

Niezależnie czy dywan jest kupowany w celu zapewnienia ciepła na podłodze, czy też w celach dekoracyjnych, konieczne jest jego odpowiednia pielęgnacja. A takową może zapewnić profesjonalne pranie dywanów. W warunkach domowych, środkami zakupiony w sklepie, pranie dywanów jest oczywiście możliwe, ale skuteczność jest mniejsza niż powierzając go w ręce profesjonalnych firm.

Zamówienie profesjonalistów daje gwarancję, że ta właśnie tkanina dekoracyjna, przez długi czas będzie się odpowiednio sprawowała. Nie utraci jakości i estetycznego wyglądu. Zamówienie usługi daje możliwość przywrócenia świeżego wyglądu dywanom, które uległy poplamieniu w różnych okolicznościach. Po zastosowaniu specjalistycznych środków i zachowując należytą ostrożność, dywany odzyskują swój wygląd i ponownie cieszą użytkowników jak w dniu kiedy zostały zakupione.

Czyszczenie mebli

Wiele osób dziwi się, że pranie tapicerki jest tak skuteczne. Jest to zrozumiałe, ponieważ firmy sprzątające stosują profesjonalne metody nie do osiągnięcia w domowych warunkach. Pracownicy są przeszkolenie w zakresie usuwania plam. Dysponują też profesjonalnym sprzętem piorącym. Dzięki temu tapicerki po praniu wygląda jak nowa. Jeśli zatem cenisz sobie zdrowie oraz czystość, nie warto męczyć się samemu. Wynajmij firmę piorącą, która sprawi, że tapicerka odzyska dawny wygląd.

Świadomość społeczeństwa odnośnie zagrożeń płynących z brudnych i zanieczyszczonych tapicerek jest coraz większa. Właśnie z tego powodu dbanie o czystość staje się coraz popularniejsze, a co więcej zdecydowana większość osób stara się to robić profesjonalnie. Największym zagrożeniem wydaje się być występowanie zarazków oraz mikroorganizmów. Niewidoczne gołym okiem ukrywają się we włóknach kanapy. Zajmujemy się usuwaniem groźnych bakterii oraz roztoczy z wszelkiego rodzaju materiału. Pranie kanapy to nie tylko usuwanie widocznych zanieczyszczeń, ale również pozbycie się tego, czego nie widać gołym okiem.

Czyszczenie narożników i wykładzin

O wykładziny każdego typu należy odpowiednio dbać by jak najdłużej cieszyły oko domowników i gości. Pranie wykładzin jest usługą, z której warto skorzystać. Daje ona możliwość usunięcia nawet znacznych zabrudzeń. Czyszczenie pozwala tkaninie dekoracyjnej odzyskać pierwotne właściwości. Ponadto utrudnia wnikanie brudu i osadzanie kurzu. Dzięki czemu regularna pielęgnacja wykładziny jest znacznie łatwiejsza i mniej kosztowna.

Stosowania domowych rozwiązań nie zawsze jest skuteczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o pranie narożników. Środki dostępne w marketach nie posiadają takiego działania jak profesjonalne preparaty stosowane przez firmy piorące. Są one przystosowane do każdego rodzaju powłok. Mamy pewność, że nie uszkodzimy nowego narożnika. Zawartość tego rodzaju preparatu jest przetestowana laboratoryjnie, co czynie ją nie tylko skuteczną w walce z brudem i zanieczyszczeniami, ale również bezpieczną dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin.

ochota pranie foteliJak wiadomo codzienne używanie foteli prowadzi szybkiego niszczenia materiału. Pielęgnacja powinna odbywać się przy użyci odpowiednich preparatów.  Wykonamy pranie foteli każdego rodzaju. Począwszy od dużych z oparciem, na małych biurowych kończąc.

Więcej zamówień z dzielnicy Ochota

Na terenie osiedla Ochota w Warszawie powraca się do stosowania dywanów jako elementów dekoracyjnych. Dywany ścienne stanowią tkaninę dekoracyjną, która zawieszona na ścianie daje niepowtarzalny efekt. Podkreśla sprawia, że wykonana aranżacja jest jedyna w swoim rodzaju. Pierwotną funkcją jaką miały spełniać dywany była funkcja termoizolacyjna. Zapewniały ciepło na zimnych podłogach, a jeszcze dawniej stanowiły nawet materiał dźwiękoszczelny pozwalając wygłuszyć nieco dźwięki przebijające się przez cienkie ściany bloków mieszkalnych.

Czy warto zamówić czyszczenie? Zdecydowanie tak, ponieważ z takiej możliwości regularnie korzysta coraz więcej osób świadomych tego, jak wiele zalet oferuje okresowe czyszczenie tapicerki i dywanów. Decydując się na takie rozwiązanie gwarantuje sobie obszerną liczbę korzyści:

  • nienaganną czystość i lepszy wygląd mebli i dywanów
  • ochronę przed roztoczami, kurzem oraz innymi szkodliwymi drobnoustrojami
  • długotrwałą ochronę przed przecieraniem materiału przez drobinki brudu
  • szybką realizację usługi w domu przystępną cenę przyjemny zapach świeżości
  • zdecydowanie wyższy komfort odpoczynku

Tak pokaźna lista to najlepszy argument, dla którego czyszczenie mebli tapicerowanych w warszawskiej dzielnicy Ochota cieszy się tak dużym zainteresowaniem klientów.

Dywan jako element aranżacji wnętrz w mieszkaniach na osiedlu Ochota

Każda aranżacja wnętrza, uzależniona jest od preferencji i gustów właścicieli. Niezależnie od tego jak bardzo są one wyszukane, każdemu właścicielowi bez wyjątku zależy na stworzeniu niepowtarzalnego charakteru i wyjątkowej atmosfery. Liczy się wszystkie elementy ozdobne nawet dywan, który w głównej mierze jest tkaniną dekoracyjną. Spełnia nie tylko praktyczne funkcje, przykrywając podłogę i zapewniając ciepło stopom, ale i ma na celu pięknie wyglądać. Dywan może dopełniać aranżacji lub być głównym elementem ozdobnym w minimalistycznym wnętrzu.

Pomieszczenie, w którym aranżacja jest minimalistyczna ze względu na zastosowane barwy czy umeblowanie stają się coraz bardziej modne wśród mieszkańców osiedla Ochota. Taką funkcję spełniają dywany afrykańskie o bardzo charakterystycznych wzorach. Do wyboru w różnych kształtach. Nadają one odrobinę egzotyki, która świetnie wkomponuje się zarówno do salonu jak i sypialni. Pranie dywanów i tapicerki należy wykonywać regularnie.

Jaki jest koszt prania tapicerki i kanap na Ochocie?

– krzesło 15 zł
– fotel 50 zł
– kanapa 100 zł
– narożnik 150 zł
– dywany i wykładziny 10 zł/m2

Czy zapewniacie bezpłatny dojazd?

Tak. Dojazd na terenie Warszawy i okolic zawsze jest bezpłatny.

Czy trzeba dopłacać za czyszczenie poduch kanapy?

Nie. Cena usługi obejmuje cały mebel. Jeśli poduszki są częścią kanapy lub narożnika nie doliczamy za ich czyszczenie.