Ochota

Ekstrakcyjne pranie dywanów i tapicerki idealnie nadaje się do każdej powierzchni wykonanej z materiału. Do takich można zaliczyć wszelkiego rodzaju wykładziny, a także obicia na meblach domowych, biurowych, czy znajdującej się w samochodzie. Tego rodzaju usługę z powodzeniem wykonamy w dzielnicy Ochota.

Zastosowanie metody ekstrakcyjnej przyniesie oczekiwane efekty nawet przy bardzo dużych i długotrwałych zabrudzeniach. Wielu osób obawia się zamówić pranie dywanów i tapicerki z powodu zbyt wysokich kosztów. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Za wytrzepanie i wypranie wykładziny zapłacimy maksymalnie kilkanaście złotych za metr kwadratowy. Natomiast kilkadziesiąt złotych zapłacimy za pranie kanapy lub narożnika.

Od czego rozpocząć pranie tapicerki na osiedlu Ochota?

Pozbywanie się brudu z takich miejsc jak wykładzina bądź tapicerka powinno przebiegać dwuetapowo. Pierwszy etap polega na suchym wytrzepaniu brudu, a drugi będzie miał w zamiarze rozpuszczenie zabrudzenia poprzez zaaplikowanie środka piorącego rozmieszanego w wodzie. Następnie odessanie wszystkiego, co udało się wyciągnąć na wierzch z włókien dywanu. Do tego celu należy zastosować wyłącznie specjalistyczne urządzenia.

ochota pranie kanapy  ochota pranie narożnika

Przykładowo, decydując się na pomoc firmy sprzątającej, dokładnie sprawdźmy jakimi urządzeniami posługują się na co dzień. Do mechanicznego trzepania dywanów na sucho idealnie nadaje się sprzęt marki Kirby. Natomiast w drugim etapie pomocne okazują się już urządzenia marki Karcher bądź Tersus.

Dlaczego ekstrakcyjne pranie kanapy i narożnika przynosi lepsze efekty?

Bardzo często nasze porządki ograniczają się jedynie do systematycznego odkurzania wykładziny bądź tapicerki. Czasem przed Świętami Wielkanocnymi lub Bożego Narodzenia przeprowadzamy generalne porządki w swoim domu, biurze, samochodzie. Wtedy sięgamy po środki z tak zwanej „wyższej półki”. Ale czasami i to nie jest wystarczające.

Stare zabrudzenia są najgorsze

Chodzenie w butach po wykładzinie, wylanie na nią kilka razy jakiegoś gorącego napoju, lub przyklejona guma do żucia, robią swoje. Z czasem brud zaczyna przenikać w strukturę włókien. Jeśli mielibyśmy porównać zdjęcie dywanu kupionego kilka lat temu ze zdjęciem dywanu w stanie obecnym, to na pewno zauważymy sporą różnicę. Jeśli jest to dywan z długim włosiem, to nie jest on tak puszysty jak kiedyś. Ponadto jego kolorystyka nie przypomina tej, jak ze sklepowej wystawy. Jest za to przynajmniej poszarzała. Nie mówiąc już o niespranych plamach, które powstały na skutek „życiowych wpadek”, o których wspomniano już wcześniej.

Odplamianie domowymi metodami nic nie daje

Takie plamy niemożliwe są do usunięcia domowymi sposobami. Chociaż istnieją różne receptury typu „zrób to sam”, polegające chociażby na nakładaniu piany, którą można zrobić poprzez zmieszanie płynu do mycia naczyń z wodą. Jednak jeśli taka metoda przyniesie zadowalający efekt, to zajmie nam bardzo wiele godzin.

Mechaniczne wytrzepanie dywanów bądź tapicerki, a następnie jej pranie z zastosowaniem podciśnienia i profesjonalnych środków piorących zajmie tylko chwilę, a efekt będzie naprawdę piorunujący.

Rodzaje usług wykonywanych w dzielnicy Ochota

Piękne meble kosztują, jednak posiadanie stylowej kanapy lub narożnika jest warte każdej sumy. Nie ma nic przyjemniejszego, niż odpoczynek na dobrze wyprofilowanym siedzisku. Eleganckie meble mają wiele zalet – są wygodne, pięknie wyglądają i są przyjemne w dotyku. O wszystkich tych cechach decydują obicia, czyli tapicerki. Mogą być ona wykonane z różnego materiału. Do najbardziej eleganckich zaliczamy tapicerki skórzane. Kosztują one najwięcej, dużo pracy wymaga również jej odpowiednia pielęgnacje.

W internecie znajdziemy wiele firm wykonujących pranie tapicerki i dywanów. Wiele z nich działa lokalnie, na przykład w dzielnicy Ochota. Chcąc pozyskać klientów ogłaszają się na portalach dla mieszkańców Warszawy i okolic.

Pranie dywanów

Niezależnie czy dywan jest kupowany w celu zapewnienia ciepła na podłodze, czy też w celach dekoracyjnych, konieczne jest jego odpowiednia pielęgnacja. A takową może zapewnić profesjonalne pranie dywanów. W warunkach domowych, środkami zakupiony w sklepie, pranie dywanów jest oczywiście możliwe, ale skuteczność jest mniejsza niż powierzając go w ręce profesjonalnych firm. Zamówienie profesjonalistów daje gwarancję, że ta właśnie tkanina dekoracyjna, przez długi czas będzie się odpowiednio sprawowała. Nie utraci jakości i estetycznego wyglądu.

Zamówienie usługi daje możliwość przywrócenia świeżego wyglądu dywanom, które uległy poplamieniu w różnych okolicznościach. Po zastosowaniu specjalistycznych środków i zachowując należytą ostrożność, dywany odzyskują swój wygląd i ponownie cieszą użytkowników jak w dniu kiedy zostały zakupione.

Pranie tapicerki

Wiele osób dziwi się, że pranie tapicerki jest tak skuteczne. Jest to zrozumiałe, ponieważ firmy sprzątające stosują profesjonalne metody nie do osiągnięcia w domowych warunkach. Pracownicy są przeszkolenie w zakresie usuwania plam. Dysponują też profesjonalnym sprzętem piorącym. Dzięki temu tapicerki po praniu wygląda jak nowa. Jeśli zatem cenisz sobie zdrowie oraz czystość, nie warto męczyć się samemu. Wynajmij firmę piorącą, która sprawi, że tapicerka odzyska dawny wygląd.

Pranie kanapy

Świadomość społeczeństwa odnośnie zagrożeń płynących z brudnych i zanieczyszczonych tapicerek jest coraz większa. Właśnie z tego powodu dbanie o czystość staje się coraz popularniejsze, a co więcej zdecydowana większość osób stara się to robić profesjonalnie. Największym zagrożeniem wydaje się być występowanie zarazków oraz mikroorganizmów. Niewidoczne gołym okiem ukrywają się we włóknach kanapy. Zajmujemy się usuwaniem groźnych bakterii oraz roztoczy z wszelkiego rodzaju materiału. Pranie kanapy to nie tylko usuwanie widocznych zanieczyszczeń, ale również pozbycie się tego, czego nie widać gołym okiem.

Pranie wykładzin

O wykładziny każdego typu należy odpowiednio dbać by jak najdłużej cieszyły oko domowników i gości. Pranie wykładzin jest usługą, z której warto skorzystać. Daje ona możliwość usunięcia nawet znacznych zabrudzeń. Czyszczenie pozwala tkaninie dekoracyjnej odzyskać pierwotne właściwości. Ponadto utrudnia wnikanie brudu i osadzanie kurzu. Dzięki czemu regularna pielęgnacja wykładziny jest znacznie łatwiejsza i mniej kosztowna.

Pranie narożników

Stosowania domowych rozwiązań nie zawsze jest skuteczne. Zwłaszcza jeśli chodzi o pranie narożników. Środki dostępne w marketach nie posiadają takiego działania jak profesjonalne preparaty stosowane przez firmy piorące. Są one przystosowane do każdego rodzaju powłok. Mamy pewność, że nie uszkodzimy nowego narożnika. Zawartość tego rodzaju preparatu jest przetestowana laboratoryjnie, co czynie ją nie tylko skuteczną w walce z brudem i zanieczyszczeniami, ale również bezpieczną dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin.

Pranie foteli

Jak wiadomo codzienne używanie foteli prowadzi szybkiego niszczenia materiału. Pielęgnacja powinna odbywać się przy użyci odpowiednich preparatów.  Wykonamy pranie foteli każdego rodzaju. Począwszy od dużych z oparciem, na małych biurowych kończąc.

ochota pranie tapicerki  ochota pranie foteli

Więcej zamówień z dzielnicy Ochota

Na terenie osiedla Ochota coraz częściej powraca się do stosowanie dywanów jako elementów dekoracyjnych nie tylko na podłogach. Dywany ścienne stanowią tkaniną dekoracyjną, która właśnie na zawieszona na ścianie daje niepowtarzalny efekt. Podkreśla charakter wnętrza i sprawia, iż wykonana aranżacja jest jedyna w swoim rodzaju. Pierwotną funkcją jaką miały spełniać dywany była funkcja termoizolacyjna. Zapewniały ciepło na zimnych podłogach, a jeszcze dawniej stanowiły nawet materiał dźwiękoszczelny pozwalając wygłuszyć nieco dźwięki przebijające się przez cienkie ściany bloków mieszkalnych.

Dywan jako element aranżacji wnętrz

Każda aranżacja wnętrza, uzależniona jest od preferencji i gustów właścicieli. Niezależnie od tego jak bardzo są one wyszukane, każdemu właścicielowi bez wyjątku zależy na stworzeniu niepowtarzalnego charakteru i wyjątkowej atmosfery. Liczy się wszystkie elementy ozdobne nawet dywan, który w głównej mierze jest tkaniną dekoracyjną. Spełnia nie tylko praktyczne funkcje, przykrywając podłogę i zapewniając ciepło stopom, ale i ma na celu pięknie wyglądać.

Dywan może dopełniać aranżacji lub być głównym elementem ozdobnym w minimalistycznym wnętrzu. Pomieszczenie, w którym aranżacja jest minimalistyczna ze względu na zastosowane barwy czy umeblowanie stają się coraz bardziej modne wśród mieszkańców osiedla Ochota.

Taką funkcję spełniają dywany afrykańskie o bardzo charakterystycznych wzorach. Do wyboru w różnych kształtach. Nadają one odrobinę egzotyki, która świetnie wkomponuje się zarówno do salonu jak i sypialni.