Praga Południe i Północ

 • Zrealizujemy pranie dywanów, tapicerki i kanap oraz czyszczenie wykładzin. Zapraszamy mieszkańców dzielnic Praga Południe i Północ w Warszawie.

Kanapa to niezwykle popularny oraz bardzo ważny element w gronie mebli wypoczynkowych. Umożliwia komfortowe oglądanie telewizji, grę na konsoli, czytanie książek, a także krótką drzemkę w ciągu dnia. Wysoki poziom eksploatacji sprawia, że tapicerki z czasem mogą tracić swój doskonały wygląd. W związku z tym, niezbędne okazuje się specjalistyczne pranie kanapy przeprowadzane wykwalifikowaną firmę w warszawskich dzielnicach Praga Południe i Północ. Na czym to polega? Jakich kosztów należy się spodziewać? Oraz najważniejsze: jakie korzyści zapewni nam ta operacja?

W wielu domach przynajmniej 2-3 razy w miesiącu przeprowadza się samodzielne czyszczenie dywanów lub tapicerki. Kanapę możemy delikatnie wyczyścić ciepłą wodą oraz ogólnodostępnymi środkami czyszczącymi. W ten sposób możemy pozbyć się niewielkich zabrudzeń, uzyskać oczekiwany efekt wizualny, a także zapewnić wnętrzu przyjemny zapach. Jednak samodzielne czyszczenie nie pozwala na uporanie się z bardziej uciążliwymi plamami oraz nie zapewnia meblom należytej ochrony. W związku z tym, warto raz na jakiś czas zdecydować się na profesjonalne pranie dywanów realizowane przez wykwalifikowane firmy w Warszawie. Dysponują one doświadczeniem, wiedzą, a przede wszystkim, sprzętem, który pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów. Efekty usługi przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania. Nawet stare meble nadszarpnięte przez ząb czasu można skutecznie odmłodzić i podarować im drugą młodość za sprawą profesjonalnych urządzeń i preparatów.

Pranie tapicerki i dywanów – Praga Południe i Północ w Warszawie

Jeśli obawiasz się dźwigania oraz wysokich kosztów transportu związanych z transportem mebli, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Firmy czyszczące realizują swoje usługi bezpośrednio w domu klienta na terenie Warszawy. To zapewnia należyty komfort i satysfakcję z przeprowadzonej usługi. Jednocześnie pozwala uniknąć dodatkowych kosztów. Usługę bez problemu można zamówić w dzielnicach Praga Południe i Północ.

pranie tapicerki praga

Fachowiec, który przybędzie do naszego domu, dokładnie zapozna się z meblami, które wymagają prania. Oceni stopień zabrudzeń oraz rodzaj materiału, z którego wykonana jest tapicerka. Pod kątem tych obserwacji wybierze metodę, która zagwarantuje najlepsze rezultaty. Najczęściej stosowane jest pranie ekstrakcyjne, które polega na rozprowadzeniu specjalistycznych środków czyszczących oraz dokładnym przepłukaniu tapicerki lub dywanów.

Przenikają one w głąb materiału wywabiając oraz rozpuszczając zabrudzenia. Następnie, preparat wraz z brudem jest odsysany specjalnym odkurzaczem. Wystarczy odczekać kilka godzin na dokładne wyschnięcie materiału i możemy w pełni cieszyć się wyglądem odświeżonej i oczyszczonej kanapy.

W przypadku tapicerki z krótkim runem stosowane jest również pranie kanapy suchą pianą. Jest to specjalny środek, który nie moczy tapicerki, dzięki czemu, nie trzeba oczekiwać na schnięcie. Sposób ten nie pozwala jednak na usunięcie bardzo trudnych zabrudzeń. Zaletą specjalistycznej usługi jest gwarancja metody dobranej pod kątem bezpieczeństwa tapicerki.

Profesjonalne pranie tapicerki i kanap krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób fachowiec będzie czyścił Twoje meble, postanowiliśmy pokrótce opisać poszczególne etapy działań podejmowanych przez specjalistę. Pranie kanapy lub dywanów w Warszawie jest realizowane w następujący sposób:

 1. Fachowiec dokładnie ocenia stopień zaburzeń oraz rodzaj materiału. Decyduje się na wybór optymalnej metody oraz informuje nas o końcowej cenie usługi. W tym momencie możemy rozpocząć czyszczenie.

 2. Specjalista zapewni sobie dostatecznie dużo miejsca do swobodnego prania wszystkich powierzchni tapicerowanych.

 3. Teraz następuje dokładne odkurzenie powierzchni. Usuwane są wszelkie drobinki, które w szerszej perspektywie mogłyby przecierać materiał.

 4. Fachowiec stosuje niezbędne środki czyszczące potrzebne do precyzyjnego wywabienia i rozpuszczenia plam. Po uzyskaniu należytej czystości, preparat jest odsysany.

 5. Jeśli zdecydowaliśmy się na kompleksowe pranie kanapy, następuje impregnacja tapicerki oraz zastosowane antyalergenów.

 6. Pozostaje nam rozliczyć się z fachowcem i poczekać na dokładne wyschnięcie tapicerki. Wówczas możemy cieszyć się uzyskanymi rezultatami.

Jak już wspomnieliśmy, pranie tapicerki i dywanów odbywa się bezpośrednio w domu klienta również w dzielnicach Praga Południe i Północ. Możemy wybrać dogodne godziny realizacji usługi, podczas których będziemy w domu. Wiele firm oferuje czyszczenie mebli także w weekendy.

Kiedy zamawiać czyszczenie dywanów i wykładzin?

Firmy czyszczące starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dzięki czemu nie musimy specjalnie przygotowywać naszego domu na przybycie specjalisty. Warto jednak odsunąć inne meble, np. stolik do kawy czy lampkę, aby zapewnić swobodny dostęp do pranego mebla. Resztą zajmie się specjalista, który odsunie mebel od ściany by uchronić ją przed zamoczeniem.

pranie dywanów praga pułudnie

Przed przybyciem specjalisty warto odwiedzić bankomat w celu wypłacenia gotówki. Nie zawsze istnieje bowiem możliwość opłacenia usługi kartą. Jak często należy prać tapicerkę lub dywany? Zależy to w głównej mierze od natężenia aktywności w salonie. Jeśli kanapa nie jest nadmiernie eksploatowana przez liczną rodzinę, spokojnie wystarczy pranie raz na półtora roku, a nawet raz na dwa lata. W przypadku dużych rodzin oraz wysokiego natężenia ruchu w salonie, dywany lub wykładziny należy prać dużo częściej: przynajmniej raz do roku. Wówczas uzyskamy najlepsze rezultaty i zapewnimy meblom ochronę przed blaknięciem oraz uszkodzeniami.

Koszt prania tapicerki na warszawskiej Pradze

Jak zdążyliśmy już zaznaczyć, klienci mieszkający w dzielnicy Praga w Warszawie nie muszą obawiać się wygórowanych cen. Dokładne koszty zależą od kilku czynników: powierzchni dywanów i wykładzin, ilości mebli, rodzaju materiału, a także wyboru optymalnej metody. W zdecydowanej większości przypadków, pranie kanapy zamknie się w przedziale od 80 do 120 złotych. Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe usługi, takie jak impregnacja oraz stosowanie antyalergenów, wówczas cena może być wyższa o kilkanaście złotych. Biorąc jednak pod uwagę szeroki wachlarz zalet, warto raz do roku zainwestować taką kwotę, aby zachować czysty i doskonały wygląd tapicerki i dywanów na dłużej.

Jakie korzyści oferuje specjalistyczne czyszczenie?

O tym, dlaczego warto regularnie czyścić tapicerki i dywany, najlepiej informuje nas poniższa lista zalet. Z roku na rok przybywa osób, które decydują się na wybór tej usługi. Dostrzegając efekty zdają sobie sprawę, jak wiele można zyskać. Oto najważniejsze argumenty przemawiające za specjalistycznym praniem kanap i mebli:

 • Czystość – domowe metody okazują się mało skuteczne w przypadku uciążliwych zabrudzeń. Nie pozwalają również należycie zabezpieczyć mebli. Profesjonalne pranie kanapy przynosi dużo lepsze efekty i gwarantuje nienaganny poziom czystości.
 • Komfort – pachnące i świeże meble sprzyjają relaksowi i mają ogromny wpływ na jakość odpoczynku w naszym salonie.
 • Bezpieczeństwo – warto podkreślić, że pranie tapicerki i dywanów pozwala wyeliminować szkodliwe drobnoustroje, które mogą gromadzić się w głębszych warstwach materiałów. To zwiększa bezpieczeństwo domowników i zapewnia lepsze samopoczucie.
 • Ochrona – profesjonalne czyszczenie zapewnia tapicerce lepszą ochronę przed procesami starzenia, dzięki czemu, mebel dłużej zachowuje swój doskonały wygląd.
 • Wygoda – usługa jest realizowana w dogodnym terminie w domu klienta w Warszawie, tak aby zapewnić najwyższy poziom satysfakcji.
 • Cena – biorąc pod uwagę wszechstronne zalety, koszt jest umiarkowany i dostosowany do portfela klienta.

Warto także nadmienić, że profesjonalna usługa jest pozbawiona ryzyka uszkodzenia mebli. Tymczasem, zmaganie się z uciążliwymi zaburzeniami przy pomocy domowych metod może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenie tkanin. To kolejny powód, dla którego warto oddać sprawę w ręce doświadczonych specjalistów.

pranie kanapy praga

Skuteczność prania ekstrakcyjnego jest bardzo wysoka. Zwykle, możliwe jest usunięcie uciążliwych plam sprzed kilku lat. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ze względu na czas oraz rodzaj materiału, usunięcie bardzo poważnych zabrudzeń nie jest do końca możliwe.

Wówczas, pranie tapicerki zapewni dużą poprawę i pozwoli zniwelować plamę. Specjaliści już podczas pierwszej wizyty zwracają uwagę na potencjalnie problematycznie zanieczyszczeni i zastrzegają, że w ich przypadku uzyskanie nienagannej czystości może być sporym wyzwaniem.

Zamów pranie kanapy i dywanu w dzielnicy Praga

Należy pamiętać, że gruntowne pranie kanapy w dzielnicy Praga ma duży wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Nasze samopoczucie i jakość odpoczynku rosną nie tylko ze względu na nienaganną czystość oraz przyjemny zapach, ale również za sprawą wyeliminowania niebezpiecznych drobnoustrojów, które mogą gromadzić się w tapicerce czy dywanach. To jeden z głównych argumentów, dla których warto zdecydować się na profesjonalną usługę przynajmniej raz do roku.

Ile to potrwa? To zależy w głównej mierze od rodzaju materiału oraz metody, na jaką zdecyduje się fachowiec. Duże elementy, takie jak kanapa czy sofa, zajmują zwykle do dwóch godzin czasu. Należy jednak uwzględnić konieczność oczekiwania na dokładne wyschnięcie mebla. Tutaj, w zależności od rodzaju materiału, czas oczekiwania może wynieść od kilku do kilkunastu godzin. Jeśli interesuje nas pranie wielu mebli tapicerowanych, firma oddeleguje kilku pracowników, tak aby usługa mogła zostać zrealizowana w ciągu jednego dnia roboczego.

Ile kosztuje pranie tapicerki meblowej w dzielnicy Praga?

– narożnik 150 zł
– kanapa 100 zł
– fotel 50 zł
– krzesło 15 zł
– dywany i wykładziny 10zł/m

Czy dojazd jest bezpłatny?

Tak. Do wszystkich lokalizacji w dzielnicach Praga Północ i Południe gwarantujemy bezpłatny dojazd.

Czy można zamówić czyszczenie w godzinach popołudniowych?

Tak. Oferujemy wolne terminy również w sobotę.