Sprzęt i środki

Pranie dywanów i tapicerki wykonujemy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu oraz preparatów najbardziej renomowanych firm. Usługi u klientów indywidualnych realizujemy urządzeniami Kirby, Karcher, Mytee, Truvox i Endeavour z racji na ich kompaktowe gabaryty. Wszystkie środki są w pełni bezpieczne. Bez obaw można je stosować w warunkach domowych.

Ekstraktory ciśnieniowe

Urządzenia tego rodzaju służą do prania ekstrakcyjnego. Czyszczenie polega na przepłukiwaniu materiału wodą pod ciśnieniem. Cały czas jest podawany świeży roztwór wody z detergentem. Natomiast to co się "wyprało" jest odsysane do zbiornika. Możliwość wielokrotnej cyrkulacji zapewnia bardzo wysoką skuteczność usuwania zabrudzeń. Tkanina po praniu jest tylko delikatnie wilgotna ponieważ ssawka znakomicie odsysa płyny.

Karcher Puzzi 200

karcher puzzi 200Najbardziej popularny w Polsce ekstraktor o uniwersalnym zastosowaniu. Idealny do średnio zabrudzonych mebli i dywanów.

Mytee S-300

mytee s 300Profesjonalny ekstraktor do prania mebli tapicerowanych wyposażony w ssawkę ze stali nierdzewnej. Duża moc w małej obudowie.

Endeavour 500

endeavour 500

Ekstraktor z podgrzewaczem wody. Wysokociśnieniowa pompa tłokowa zapewnia bardzo silny natrysk i odsysanie płynu.

Powr Flite PFX

powr flite pfx Ekstraktor pionowy przeznaczony do prania wykładzin biurowych. Wyposażony w szczotkę obrotową zwiększającą skuteczność.

Szorowarki

Szorowarki służą do rozbijania brudu lub szamponowania. Wstępnym etapem prania wykładzin jest nałożenie środka rozpuszczającego zabrudzenia. Urządzenia z obrotowymi głowicami znacznie poprawiają jego skuteczność. Znakomicie sprawdzają się na mocno wyeksploatowanych wykładzinach. W zestawieniu jest również sprzęt do trzepania czyli silnego odkurzania. Służy do usuwania brudu suchego takiego jak piach, kurz czy sierść.

Kirby Alvair/Sentria

kirby alvair Urządzenie do bezpyłowego trzepania dywanów i wykładzin. Brak węża i wałek w głowicy zapewniają olbrzymią moc ssania.

Truvox Multiwash

truvox multiwash Szorowarka walcowa do dywanów i wykładzin. Posiada dwie obracające się szczotki, które rozbijają zaschnięty brud.

Numatic NRU 1500

numatic nru Wysokoobrotowa szorowarka tarczowa przeznaczona do szamponowania. Głowica wciera szampon i dokładnie myje runo.

Karcher BD 5060

karcher db 5060 Szorowarka obrotowa do dużych powierzchni. Zbiornik posiada pojemność 60l co zapewnia wysoką wydajność czyszczenia.

Preparaty

Do prania dywanów i mebli tapicerowanych stosujemy szeroką gamę preparatów o różnym przeznaczaniu. W pierwszej fazie czyszczenia używamy środków prespray, które rozpuszczają brud. Ekstrakcyjne pranie tapicerki przebiega z zastosowaniem płynów nie wydzielających piany i nie pozostawiających zacieków. Szamponowanie wykładzin przeprowadzamy przy użyciu szamponów, które wnikają głęboko w materiał i rozczesują runo. Posiadamy środki przeznaczone dla alergików i osób wrażliwych na substancje chemiczne.

Karcher RM 760

Jeden z flagowych preparatów marki Karcher. Proszek do ekstrakcyjnego prania tapicerki i dywanów. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodze. Nie tworzy piany. Łatwy w wypłukaniu. Nie zawiera substancji odbarwiających materiał. Nie pozostawia białych zacieków na tkaninie. Przyjemny, cytrynowy zapach po praniu.

karcher rm 760


Prochem Double Clean

Proszek o wzmocnionym działaniu wzbogacony o składniki alkaliczne. Jest przeznaczony do powierzchni charakteryzujących się mocnym zabrudzeniem. Używamy go do czyszczenia wykładzin dywanowych położonych w ciągach komunikacyjnych. Zawiera składniki zabezpieczające materiał.

prochem double clean


Prochem Citra Boost

Odplamiacz przeznaczony do stosowania na całą czyszczoną powierzchnię. Dodawany do proszków i szamponów wzmacnia ich działanie. Zawiera rozpuszczalniki ułatwiające wywabianie plam i zabrudzeń. Bardzo dobrze sprawdza się jako preparat wspomagający podczas prania ekstrakcyjnego.

prochem citra boost


Kleen Teppich Shampoo

Wysokiej jakości szampon niemieckiej firmy Kleen. Przeznaczony do prania dywanów i wykładzin metodą szmponowania. Nie zawiera wybielaczy i odplamiaczy. Wytwarza dużą ilość półsuchej piany, która nie przemacza materiału. Nadaje się do czyszczenia tkanin syntetycznych i naturalnych.

kleen teppich shampoo


Tenzi Textil

Skoncentrowany szampon przeznaczony do profesjonalnego prania materiałów tekstylnych przy użyciu szorowarki mechanicznej. Preparat powoduje powstawanie piany, która jest wykorzystywana do czyszczenia. Wymaga wypłukania ekstraktorem. Pozostawia przyjemny zapach.

tenzi textil


Chemspec Dye Gone

Bardzo silny odplamiacz przeznaczony do punktowego usuwania plam. W skład wchodzą dwa środki umieszczone w osobnych pojemnikach. Dopiero w momencie aplikacji na materiał środki ulegają pomieszaniu. Preparat usuwa większość trudnych plam poprzez zmianę ich struktury chemicznej.

chemspec dye gone


Chemspec Enz All

Prespray zawierający enzymy rozpuszczające brud i ułatwiające jego wypłukanie. Bardzo skuteczny preparat. Stosujemy go w ramach przygotowania materiału do późniejszego prania ekstrakcyjnego tapicerek i dywanów. Rozpuszcza tłuste plamy i organiczne zabrudzenia. Nie pozostawia zacieków ani przebarwień na tkaninach.

chemspec enz all


PIP Cleaner

Szampon przeznaczony do prania antyalergicznego. Preparat zawiera bakterie probiotyczne, które tworzą stabilne mikrobiologicznie środowisko. Pozostawia naturalną warstwę ochronną na materiałach. Delikatny i skuteczny. Biodegradowalny i nietoksyczny.

pip cleaner


Jest to tylko niewielka część środków z których korzystamy w codziennej pracy. Wybór preparatów do prania dywanów i wykładzin jest dość spory. Niestety nie wszystkie odznaczają się jakością deklarowaną przez producenta. Sprawdzamy różne preparaty i jeśli okażą się wystarczająco skuteczne dołączamy je do naszego arsenału. Zaprezentowane szampony, proszki i odplamiacze nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt. Nie jest to agresywna chemia stosowana do odkażania. Preparaty mają przyjemny zapach i pozostawiają w pomieszczeniach uczucie świeżości.