Pranie wykładzin biurowych w firmach

Wykładziny od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony firm posiadających biura. To praktyczne i ponadczasowe rozwiązanie, które oferuje nam komfort oraz wyższą estetykę wnętrza. Profesjonalne pranie wykładzin w firmach jest niezbędne, aby zachować nienaganną czystość powierzchni. To nietypowa usługa, która znacznie różni się od tradycyjnego prania dywanów. Postanowiliśmy zatem dokładnie przyjrzeć się pełnemu procesowi i opowiedzieć na czym to dokładanie polega.

Jaki jest koszt prania wykładzin biurowych w Warszawie?

Na koszt prania składa się wiele czynników: wielkość powierzchni, rodzaj wykładziny z uwzględnieniem długości włosia oraz materiału, wykorzystana metoda, stopień zabrudzenia. Wielu klientów z Warszawy zastanawia się, ile może kosztować profesjonalne pranie wykładziny w biurze.

W przypadku materiałów z krótkim włosiem cena waha się od 5 do 10 zł za jeden metr kwadratowy. Z kolei w przypadku bardziej włochatych materiałów koszt oscyluje w przedziale 10 i 15 zł. Każda wycena jest dokonywana indywidualnie. Zobacz cennik. Warszawa nie odbiega od innych dużych miast. Cena za profesjonalną usługę wszędzie jest podobna.

pranie wykładziy warszawa
Ciemna wykładzina biurowa

Pranie wykładziny odbywa się w biurach firmowych

W odróżnieniu od dywanów, wykładziny nie możemy tak po prostu zwinąć w rulon i dostarczyć do pralni chemicznej. W związku z tym, pranie wykładzin w Warszawie odbywa się bezpośrednio w lokalu wskazanym przez klienta. Może to być budynek firmowy, biuro ale także mieszkanie czy domek jednorodzinny. Ważnym atutem tej usługi jest szybki czas realizacji, dzięki czemu, klienci nie są narażenie na dyskomfort z tytułu długotrwałych prac.

Ile czasu może to potrwać?

Tutaj musimy uwzględnić stopień zaburzenia, powierzchnię oraz typ wykładziny. W przypadku mieszkań oraz domów jednorodzinnych, pranie wykładziny można najczęściej zrealizować w ciągu kilku godzin. W przypadku większych powierzchni biurowych, pranie może zająć więcej czasu. Jednak nawet duże powierzchnie rzędu kilkuset metrów kwadratowych można uprać w ciągu jednego dnia.

Jakie metody prania wykładzin wykorzystuje się w Warszawie?

Każda usługa wymaga indywidualnego podejścia. Wykładzina różni się materiałem, długością i rodzajem włosia, sposobem montażu. Odpowiedniego podejścia wymagają również poszczególne typy zabrudzeń. W trakcie pierwszej wizyty, specjalista ustala, jaka metoda okaże się najlepsza pod kątem precyzji czyszczenia, bezpieczeństwa wykładziny, a także komfortu użytkownika. Najczęściej stosowane są cztery metody:

  • Ekstrakcja – najlepsza i najczęściej stosowana w Warszawie metoda prania wykładziny. W tej technice realizowany jest natrysk środka aktywnego, który rozpuszcza i odciąga zabrudzenia. Metoda jest dosyć szybka, bezpieczna dala wykładziny, a także korzystna cenowo. Drobnym minusem jest konieczność odczekania kilku godzin dna pełne wyschnięcie.
  • Szamponowanie – metoda łączy w sobie techniki prania ekstrakcyjnego, wykorzystuje starannie dobrane ekstrakty i środki czyszczące, a także angażuje sprzęt, który wzmacnia włosie. Jest to najdokładniejsza metoda, która imponuje efektami. Częściej stosuje się ją w przypadku dywanów, ponieważ nie zawsze można ją wykorzystać w domu klienta.
  • Metoda kapsułek – jest to sposób stosunkowo podobny do prania ekstrakcyjnego, jednak wykorzystuje się mniej inwazyjny sposób czyszczenia. Jest to metoda dedykowana najbardziej delikatnym i cienkim wykładzinom. Również wykonuje się tutaj natrysk, a także wykorzystuje środek, który rozpuszcza i wyciąga bród. Minusem jest to, że w przypadku tej metody często konieczne okazuje się odczekanie kilkunastu godzin na wyschnięcie.
  • Półsucha piana – w tym celu wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt do aplikacji półsuchej piany, która dociera w głąb włosia, rozpuszcza oraz wyciąga bród. Metoda jest nieinwazyjna, dzięki czemu, świetnie sprawdza się w przypadku delikatnych wykładzin. Metoda mało skuteczna. Wykorzystywana bardziej w celach odświeżenia materiału.
pranie wykładziny w firmach
Czysta wykładzina to wizytówka każdego biura

Etapy prania wykładziny w biurze

Po pewnym czasie dochodzimy do wniosku, że nasza wykładzina nie prezentuje się już tak dobrze, jak w dniu zakupu. Skutecznym rozwiązaniem na podarowanie jej drugiej młodości jest profesjonalne pranie. W związku z tym, dzwonimy po ekipę i umawiamy się na wstępną wizytę.

Krok 1: Rozpoznanie sytuacji i wycena

Pranie wykładzin w Warszawie jest możliwe na kilka sposobów. Fachowiec odpowiedzialny za rozpoznanie sytuacji oraz wycenę, przeanalizuje następujące czynniki: stopień oraz rodzaj zabrudzeń, konstrukcja wykładziny, materiał z jakiego jest wykonana, rodzaj włókna, sposób montażu, a także czas schnięcia tkaniny. Ostatnim czynnikiem decydującym o cenie jest oczywiście powierzchnia, a co za tym idzie czas jaki trzeba będzie poświęcić na jej dokładne czyszczenie. Pracownik poinformuje o całkowitym koszcie. Jeśli jest odpowiedni umawiamy się na dogodny termin.

Krok 2: Przygotowanie pomieszczenia

To działanie najczęściej leży w gestii klientów, którzy przygotowują pomieszczenie na termin prania. Chodzi oczywiście o opróżnienie całego pokoju z mebli, o ile jest to możliwe. Pracownik podczas analizy sytuacji poinformuje nas o ewentualnych działaniach, które powinniśmy podjąć przed rozpoczęciem prania.

Krok 3: Trzepanie wykładziny

Specjalistyczne firmy odpowiedzialne za pranie wykładziny dysponują nowoczesnym sprzętem do trzepania czyli dogłębnego odkurzania. W ten sposób, powierzchnia jest dokładnie oczyszczana z zabrudzeń sypkich znajdujących się głęboko w strukturze materiału. Precyzyjne odkurzanie wpływa na efekt końcowy oraz umożliwia bezpieczniejsze pranie bez ryzyka uszkodzenia tkaniny.

Krok 4: Pranie wykładziny

Czas na konkrety. Specjalista wyposażony w nowoczesny sprzęt rozpoczyna bezpośrednie pranie naszej wykładziny. W zależności od powierzchni, stopnia zabrudzenia, a także rodzaju wykładziny, czas prania może wynieść do kilku godzin. Na szczęście, zwykle cała usługa jest realizowana w ciągu jednego dnia. Klient może oczywiście zdecydować się na rozdzielenie prac na poszczególne etapy, tak by kolejne pomieszczenia robić w innych dniach. W ten sposób możemy podczas prania wykładziny przebywać w biurze i normalnie funkcjonować.

Krok 5: Schnięcie

W zależności od materiału, z którego wykonano wykładzinę, a także rodzaju włosia, schnięcie zajmuje zwykle do kilku godzin. Fachowcy korzystają ze specjalistycznego sprzętu, który znacznie skraca czas potrzebny do całkowitego wyschnięcia. Po wyschnięciu możemy cieszyć się z wykładziny zachwycającej swoim odmłodzonym wyglądem i świeżością.

Dlaczego warto zdecydować się na pranie wykładzin biurowych w firmach?

Możemy wymienić trzy główne argumenty, które przemawiają za potrzebą okresowego prania wykładzin. Pierwszy powód jest najbardziej oczywisty; chodzi oczywiście o zachowanie nienagannej czystości i pozbycie się brudu. Minusem wykładzin jest fakt, że niektóre plamy, np. po winie lub kawie, są bardzo uporczywe i ciężko się ich pozbyć domowymi sposobami. W związku z tym, przy normalnej eksploatacji zawsze pojawią się ślady wymagające czyszczenia.

Kolejnym argumentem dla którego warto zdecydować się na pranie wykładzin w biurze jest bezpieczeństwo pracowników. W wykładzinie mogą rozwijać się szkodliwe drobnoustroje, np. roztocze oraz bakterie. Ponadto, pojawić mogą się zarodniki pleśni (szczególnie w przypadku dłuższego włosia), a także alergeny. Drobnoustroje znacznie obniżają komfort domowników i mają niekorzystny wpływ na ich zdrowie. Profesjonalne pranie wykładzin pozwala wyeliminować szkodliwe drobnoustroje, a także zabezpieczyć wykładzinę przed ich powrotem.

Ostatnim argumentem jest możliwość wydłużenia żywotności naszej wykładziny. Materiał jest narażony na uszkodzenia mechaniczne, a także zabrudzenia, których nie będzie dało się usunąć. Okresowe pranie pozwala poprawić kondycję włosia oraz zabezpieczyć je na przyszłość. Dzięki temu, nawet przez wiele lat możemy cieszyć się z nienagannie czystej oraz zadbanej wykładziny.

Zadbaj o nienagannie czystą wykładzinę w firmie nie tylko w Warszawie

Korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów możesz zadbać o nienagannie czystą i pięknie wyglądającą wykładzinę. Usługa ta jest coraz popularniejsza i obejmuje całą Warszawę oraz oczywiście okolice. Pamiętajmy, że pranie wykładzin jest konieczne nie tylko ze względu na zabrudzenia, ale również drobnoustroje, które mogą pojawić się w strukturze włosa. Profesjonalnie zrealizowana usługa gwarantuje nam zatem wyższy poziom komfortu, a także bezpieczeństwa. Jednocześnie, możemy w prosty sposób wydłużyć żywotność naszej wykładziny.