Pranie wykładzin biurowych

 • Wykonamy profesjonalne pranie wykładzin biurowych w firmach i domach prywatnych. Oferujemy atrakcyjne ceny i wolne terminy.

Wykładziny od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem. To praktyczne i ponadczasowe rozwiązanie, które oferuje nam komfort oraz wyższą estetykę wnętrza. Profesjonalne pranie wykładzin biurowych w firmach jest niezbędne, aby zachować nienaganną czystość powierzchni. To nietypowa usługa, która znacznie różni się od tradycyjnego prania dywanów. Postanowiliśmy zatem dokładnie przyjrzeć się pełnemu procesowi i opowiedzieć na czym to dokładanie polega.

Idealnie czysta i pachnąca wykładzina korzystnie wpływa na nasz nastrój oraz decyduje o wysokiej higienie pomieszczenia. Poprzez regularne pranie jesteśmy w stanie zadbać o doskonały wygląd, pozbyć się bieżących zabrudzeń, a także usunąć szkodliwe drobnoustroje. Aby proces zakończył się pełnym sukcesem, potrzebny jest odpowiedni sprzęt oraz środki piorące. W tym artykule opiszemy najpopularniejsze urządzenia wykorzystywane oraz metody. Skupimy się również na konkretnych środkach, z pomocą których można uzyskać idealny i długotrwały efekt. Z takiego wsparcia korzystają profesjonalne firmy w Warszawie. 

Regularne pranie wykładzin biurowych jest niezbędne, aby zachować odpowiednią kondycję materiału. Prawidłowo przeprowadzona usługa przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz środków, pozwala pozbyć się najbardziej uporczywych plam, zadbać o przyjemny zapach świeżości, a jednocześnie odzyskać należyty koloryt materiału. Odpowiednio dobrane składniki prepartów chronią wykładzinę przed promieniowaniem UV, a także zmniejszają problem ponownego brudzenia materiału. Usługa powinna być realizowana przez profesjonalną firmę ponieważ doświadczeni fachowcy są w stanie szybciej i dokładniej przeprowadzić cały proces.

Pranie wykładzin biurowych – Warszawa

Na koszt prania składa się wiele czynników: wielkość powierzchni, rodzaj wykładziny z uwzględnieniem długości włosia oraz materiału, wykorzystana metoda, stopień zabrudzenia. Wielu klientów z Warszawy zastanawia się, ile może kosztować profesjonalne pranie wykładziny w biurze.

W przypadku materiałów z krótkim włosiem cena waha się od 5 do 10 zł za jeden metr kwadratowy. Z kolei w przypadku bardziej włochatych materiałów koszt oscyluje w przedziale 10 i 15 zł. Każda wycena jest dokonywana indywidualnie. Warszawa nie odbiega od innych dużych miast. Cena za profesjonalną usługę wszędzie jest podobna.

W odróżnieniu od dywanów, wykładziny nie możemy tak po prostu zwinąć w rulon i dostarczyć do pralni chemicznej. W związku z tym, pranie wykładzin w Warszawie odbywa się bezpośrednio w lokalu wskazanym przez klienta. Może to być budynek firmowy, biuro ale także mieszkanie czy domek jednorodzinny. Ważnym atutem tej usługi jest szybki czas realizacji, dzięki czemu, klienci nie są narażenie na dyskomfort z tytułu długotrwałych prac.

pranie wykładzin warszawa
Pranie wykładziny w Warszawie

Chcąc określić czas trwania usługi musimy uwzględnić stopień zaburzenia, powierzchnię oraz typ wykładziny. W przypadku mieszkań oraz domów jednorodzinnych, pranie wykładziny można najczęściej zrealizować w ciągu kilku godzin. W przypadku większych powierzchni biurowych, pranie może zająć więcej czasu. Jednak nawet duże powierzchnie rzędu kilkuset metrów kwadratowych można uprać w ciągu jednego dnia.

Profesjonalne metody prania wykładzin biurowych w firmach

Każda usługa wymaga indywidualnego podejścia. Wykładzina różni się materiałem, długością i rodzajem włosia, sposobem montażu. Odpowiedniego podejścia wymagają również poszczególne typy zabrudzeń. W trakcie pierwszej wizyty, specjalista ustala, jaka metoda okaże się najlepsza pod kątem precyzji czyszczenia, bezpieczeństwa wykładziny, a także komfortu użytkownika. Najczęściej stosowane są cztery metody:

 • Ekstrakcja – najlepsza i najczęściej stosowana w Warszawie metoda prania wykładziny. W tej technice realizowany jest natrysk środka aktywnego, który rozpuszcza i odciąga zabrudzenia. Metoda jest dosyć szybka, bezpieczna dala wykładziny, a także korzystna cenowo. Drobnym minusem jest konieczność odczekania kilku godzin dna pełne wyschnięcie.
 • Szamponowanie – metoda łączy w sobie techniki prania ekstrakcyjnego, wykorzystuje starannie dobrane ekstrakty i środki czyszczące, a także angażuje sprzęt, który wzmacnia włosie. Jest to najdokładniejsza metoda, która imponuje efektami. Częściej stosuje się ją w przypadku dywanów, ponieważ nie zawsze można ją wykorzystać w domu klienta.
 • Metoda kapsułek – jest to sposób stosunkowo podobny do prania ekstrakcyjnego, jednak wykorzystuje się mniej inwazyjny sposób czyszczenia. Jest to metoda dedykowana najbardziej delikatnym i cienkim wykładzinom. Również wykonuje się tutaj natrysk, a także wykorzystuje środek, który rozpuszcza i wyciąga bród. Minusem jest to, że w przypadku tej metody często konieczne okazuje się odczekanie kilkunastu godzin na wyschnięcie.
 • Półsucha piana – w tym celu wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt do aplikacji półsuchej piany, która dociera w głąb włosia, rozpuszcza oraz wyciąga bród. Metoda jest nieinwazyjna, dzięki czemu, świetnie sprawdza się w przypadku delikatnych wykładzin. Metoda mało skuteczna. Wykorzystywana bardziej w celach odświeżenia materiału.

Do uzyskania oczekiwanego efektu potrzebny jest profesjonalny sprzęt piorący. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wydajnie wykorzystać preparaty oraz pozbyć się najbardziej intensywnych zabrudzeń. Poniżej prezentujemy urządzenia, które wykorzystujemy realizując pranie wykładzin biurowych. Z pomocy takiego sprzętu korzystają zaawansowane firmy oferujące skuteczne usługi w Warszawie. Jakie urządzenia mamy do wyboru?

Urządzenia piorące

 • Ekstraktory ciśnieniowe pionowe – Z racji na wysoką cenę, tego rodzaju urządzenia w Polsce są bardzo mało popularne. Pranie wykładzin biurowych takim sprzętem przebiega szybko i bez wysiłku. Jego wadą jest duży gabaryt uniemożliwiający zastosowanie w warunkach domowych. Sprzęt jest wyposażony w duży zbiornik, w którym należy wlać środek piorący wraz z wodą w odpowiednich proporcjach. Nasza firma korzysta z urządzeń Powr Flite PFX.

 • Ekstraktory ciśnieniowe wężowe – Konstrukcja ekstraktorów wężowych jest bardzo zbliżona do odkurzaczy, jednak w tym przypadku wykorzystywana jest znacznie większa moc ssąca. Pranie wykładziny biurowej metodą ekstrakcyjną przynosi doskonałe efekty.  Nowoczesne ekstraktory działają w kilku fazach: rozprowadzają środek aktywny rozpuszczający zabrudzenia oraz wykonują natrysk wstępny, a dopiero później przechodzą do mycia zasadniczego połączonego z płukaniem. Ostatnią fazą jest odessanie preparatu oraz nadmiaru wilgoci, co przyspiesza schnięcie wykładziny. Najbardziej popularny model ekstraktora wężowego to Karcher Puzzi z którego również korzystamy. Oprócz tego, posiadamy bardziej zaawansowane oraz wydajniejsze ekstraktory Mytee S-300 i Endeavour 500.

 • Szorowarki walcowe i obrotowe – Do prania wykładzin biurowych wykorzystywane są nowoczesne szorowarki walcowe i obrotowe. W zasadzie, zasada ich działania jest taka sama. Mamy tu obrotową tarczę lub walec, które możemy wyposażyć w odpowiednie nakładki. Tarcza obraca się z bardzo dużą prędkością, dzięki czemu, ruch obrotowy skutecznie eliminuje nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Szorowarkę prowadzimy przed sobą. Ze względu na dużą wagę, nowoczesne modele mogą być wyposażone w napęd, który ułatwia sterowanie szorowarką. Musimy pamiętać, że szorowarka nie posiada funkcji odsysania. Materiał jest mokry i wymaga potraktowania ekstraktorem, który odciągnie wilgoć. Na rynku dostępne są zaawansowane automaty szorujące takie jak Numatic NRU 1500 oraz Truvox Multiwash z których korzystamy.

Małe i duże powierzchnie

W przypadku niewielkich powierzchni świetnie sprawdzą się ekstraktory wężowe typu Karcher. To doskonała propozycja dla osób posiadających wykładzinę w swoim domu, a także dla niewielkich biur. Jeśli Twoja wykładzina jest mocno eksploatowana przez liczne pary butów, wówczas lepszym wyborem okażą się ekstraktory ciśnieniowe wykorzystywane przez profesjonalne firmy. Z kolei szorowarki walcowe i obrotowe są zarezerwowane do największych powierzchni, które należy wyprać w krótkim czasie. Wybór urządzeń jest naprawdę duży, dzięki czemu, klienci nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu. Warszawa to miasto, w którym funkcjonują firmy wypożyczające zaawansowany sprzęt. Wygodniejszą opcją jest zamówienie firmy, która posiada urządzenia oraz zrealizuje pranie wykładzin biurowych.

Pranie wykładzin tylko atestowanymi preparatami

Korzystając z pomocy doświadczonych specjalistów możesz zadbać o nienagannie czystą i pięknie wyglądającą wykładzinę. Usługa ta jest coraz popularniejsza i obejmuje całą Warszawę oraz oczywiście okolice. Pamiętajmy, że pranie wykładzin biurowych jest konieczne nie tylko ze względu na zabrudzenia, ale również drobnoustroje, które mogą pojawić się w strukturze włosa. Profesjonalnie zrealizowana usługa gwarantuje nam wyższy poziom komfortu, a także bezpieczeństwa. Powinna być wykonana z użyciem atestowanych i skutecznych preparatów.

pranie wykładzin biurowych
Czysta wykładzina to wizytówka każdego biura

Dobry sprzęt do prania wykładzin biurowych to tylko połowa sukcesu. Równie istotne okazują się stosowane preparaty. W marketach możemy nie znaleźć profesjonalnych środków, które są zalecane przez ekspertów w dziedzinie czystości. Nie jest to jednak problem, ponieważ zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy posiadają szeroki wybór różnorodnych produktów umożliwiających szybkie i skuteczne zrealizowanie usługi. Poniżej prezentujemy produkty, które wykorzystujemy w codziennej pracy.

Skuteczne preparaty

 • Środki prespray z enzymami – Jak sama nazwa wskazuje, grupa preparatów prespray jest stosowana na wstępie. Zadaniem takiego produktu jest zmiękczenie zabrudzeń oraz przygotowanie wykładziny do procesu intensywnego szorowania. Dobry środek prespray może zaoszczędzić nam wiele czasu. Samo pranie wstępne pozwala usunąć powierzchowne plamy i zauważyć istotną różnicę. Jeśli wykładzina nie jest mocno zabrudzona i regularnie dbamy o jej czystość, a zależy nam jedynie na odświeżeniu, pranie wstępne z preparatem prespray powinno przynieść oczekiwane efekty. Częściej jednak jest to środek poprzedzający. Szeroką gamę produktów prespray oferuje nam firma Profchem oraz Chemspec.

 • Szampony wytwarzające pianę – Szorowarki pozwalają na przeprowadzenie szamponowania. Jak sama nazwa wskazuje, do tej czynności potrzebny nam będzie odpowiedni szampon. Szorowarka posiada nakładkę wcierająca, która dokładnie rozprowadza środek do głębszych warstw materiału. Szampon ma za zadanie wywabić i rozpuścić plamy, co ułatwi późniejsze odsysanie. Pranie wykładzin biurowych w dużych obiektach wymaga zastosowania wysokiej klasy szamponów o wszechstronnym działaniu. Pamiętajmy, że dobry szampon nie tylko oczyści, ale również zwiększy ochronę przed ponownym zabrudzeniem. Wiodącymi producentami na rynku są: Starwax, Tenzi, Karcher oraz Mediclean.

 • Silne odplamiacze – Przeciwko intensywnym zabrudzeniom. Jeśli plamy na materiale są wyjątkowo uporczywe i nie jesteśmy w stanie ich usunąć z pomocą preparatów prespray oraz szamponów, wówczas możemy wykorzystać zaawansowane odplamiacze. Za sprawą aktywnych związków, odplamiacz jest w stanie rozmiękczyć i wywabić nawet najbardziej uporczywe plamy, które pojawiły się na wykładzinie wiele miesięcy temu. Tutaj warto zaznaczyć, że odplamiacze stosujemy punktowo. Oczywiście spotkamy się z wielozadaniowymi szamponami, które w swoim składzie zawierają silny odplamiacz.

 • Rozpuszczalne proszki – Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym przez warszawskie firmy są rozpuszczalne proszki. Możemy je wykorzystać w ekstraktorach oraz w niektórych modelach szorowarek. Wystarczy rozprowadzić roztwór proszku, a następnie rozpocząć szorowanie. W ten sposób powstaje zawiesina, która przenika w głąb materiału usuwając zabrudzenia. Zaletą jest szybkie schnięcie materiału.

Zamów pranie wykładzin biurowych w Warszawie

Po pewnym czasie dochodzimy do wniosku, że nasza wykładzina nie prezentuje się już tak dobrze, jak w dniu zakupu. Skutecznym rozwiązaniem na podarowanie jej drugiej młodości jest profesjonalne pranie wykładzin w Warszawie. W związku z tym, dzwonimy po ekipę i umawiamy się na wizytę. Fachowiec odpowiedzialny za rozpoznanie sytuacji oraz wycenę, przeanalizuje następujące czynniki: stopień oraz rodzaj zabrudzeń, konstrukcja wykładziny, materiał z jakiego jest wykonana, rodzaj włókna, sposób montażu, a także czas schnięcia tkaniny.

Preparaty z których korzystamy posiadają specjalny dodatek w postaci antyalergenów, które wspierają usuwanie niebezpiecznych drobnoustrojów, a jednocześnie chronią przed ich ponownym wystąpieniem. Profesjonalne pranie wykładzin biurowych w mieście Warszawa pozwala wyeliminować szkodliwe drobnoustroje, a także zabezpieczyć wykładzinę przed ich powrotem.

Przygotowanie pomieszczeń trzeba przeprowadzić na początku. Chodzi oczywiście o opróżnienie całego pokoju z mebli, o ile jest to możliwe. W razie potrzeby pomożemy.  Pracownik podczas analizy sytuacji poinformuje nas o przebiegu i kosztach usługi. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do trzepania, czyli dogłębnego odkurzania. W ten sposób, powierzchnia jest dokładnie oczyszczana z zabrudzeń sypkich znajdujących się głęboko w strukturze materiału. Precyzyjne odkurzanie wpływa na efekt końcowy oraz umożliwia bezpieczniejsze pranie bez ryzyka uszkodzenia tkaniny.

Czas na konkrety. Specjalista wyposażony w nowoczesny sprzęt rozpoczyna bezpośrednie pranie naszej wykładziny. W zależności od powierzchni, stopnia zabrudzenia, a także rodzaju materiału, czas może wynieść do kilku godzin. Cała usługa jest realizowana w ciągu jednego dnia. Klient może oczywiście zdecydować się na rozdzielenie prac na poszczególne etapy, tak by kolejne pomieszczenia robić w innych dniach. W ten sposób możemy podczas prania wykładziny przebywać w biurze i normalnie funkcjonować.

W zależności od materiału, z którego wykonano wykładzinę, a także rodzaju włosia, schnięcie zajmuje zwykle do kilku godzin. Fachowcy korzystają ze specjalistycznego sprzętu, który znacznie skraca czas potrzebny do całkowitego wyschnięcia. Potem możemy cieszyć się z wykładziny zachwycającej swoim odmłodzonym wyglądem i świeżością.

Regularne pranie wykładzin biurowych zapewnia korzyści

Możemy wymienić trzy główne argumenty, które przemawiają za potrzebą okresowego wykonywania usługi. Pierwszy powód jest najbardziej oczywisty; chodzi oczywiście o zachowanie nienagannej czystości i pozbycie się brudu. Minusem wykładzin jest fakt, że niektóre plamy, np. po winie lub kawie, są bardzo uporczywe i ciężko się ich pozbyć domowymi sposobami. W związku z tym, przy normalnej eksploatacji pojawią się ślady wymagające usunięcia.

Kolejnym argumentem dla którego warto zdecydować się na pranie wykładzin biurowych jest bezpieczeństwo pracowników. W wykładzinie mogą rozwijać się szkodliwe drobnoustroje, np. roztocze oraz bakterie. Mogą się pojawić zarodniki pleśni (szczególnie w przypadku dłuższego włosia), a także alergeny. Drobnoustroje znacznie obniżają komfort domowników i mają niekorzystny wpływ na ich zdrowie. Nieprane wykładziny mogą być siedliskiem niebezpiecznych drobnoustrojów. To poważne zagrożenie dla alergików.

Ostatnim argumentem jest możliwość wydłużenia żywotności naszej wykładziny. Materiał jest narażony na uszkodzenia mechaniczne, a także zabrudzenia, których nie będzie dało się usunąć. Okresowe pranie pozwala poprawić kondycję włosia oraz zabezpieczyć je na przyszłość. Dzięki temu, nawet przez wiele lat możemy cieszyć się z nienagannie czystej oraz zadbanej wykładziny.

Czy możliwe jest pranie wykładzin biurowych w weekend lub po południu?

Tak. Jesteśmy w stanie zapewnić najbardziej dogodny termin, po to by realizacja usługi nie wpłynęła na pracę Państwa firmy.

Jak długo schnie materiał?

Materiał jest delikatnie wilgotny, a nie zalany wodą. Czas wysychania to kilka do kilkunastu godzin. Jest to uzależnione od stopnia zabrudzenia oraz od tego ile razy powierzchnia została wyprana. Jeśli występują mocne zabrudzenia proces trzeba powtórzyć dwa, trzy razy po to by osiągnąć zadowalający rezultat.

Ile kosztuje pranie wykładzin w Warszawie?

Koszt jest uzależniony od wielkości powierzchni. Przejdź do cennika. W przypadku dużych powierzchni biurowych można umówić się na oględziny i dokładną wycenę. Jest to bezpłatne.