Czyszczenie wykładzin dywanowych

 • Zrealizujemy czyszczenie wykładzin dywanowych w Warszawie. Gwarantujemy najwyższą jakość i dogodne terminy.

Wykładziny wciąż stanowią popularne i chętnie wybierane rozwiązanie. Wyglądają elegancko, mogą podkreślić walory wnętrza, a także zapewniają nam wysoki poziom komfortu. Przy zakupie często zapominamy o drobnych minusach tego rozwiązania. Regularnie czyszczenie wykładzin dywanowych jest niezwykle ważne w kontekście utrzymania należytej higieny pomieszczenia. W ten sposób możemy wyeliminować zalegający kurz, niebezpiecznie drobnoustroje, a także przykre zapachy, które mogą znajdować się w niepranym materiale. Aby zachować nienaganną czystość oraz zabezpieczyć runo przed uszkodzeniami, usługa powinna być przeprowadzona przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Stopniowe brudzenie się materiału jest czymś całkowicie naturalnym w codziennej eksploatacji. W końcu nie prezentuje się on już tak okazale i dochodzimy do wniosku, że najwyższy czas zdecydować się na czyszczenie wykładzin. Wówczas pojawia się wiele pytań, na które odpowiedzi poszukujemy zwykle przez Internet. W tym artykule skupiamy się na profesjonalnej usłudze realizowanej w mieście Warszawa. Ze względu na montaż, usługa jest wykonywana bezpośrednio w naszym domu lub mieszkaniu. Na czym to dokładnie polega? Ile trwa? Jakich kosztów możemy się spodziewać?

Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się szerokiej gamie urządzeń oraz preparatów. Trzy najpopularniejsze metody to ekstrakcja, szamponowanie, a także czyszczenie „na sucho” przy użyciu piany aktywnej. Każda z metod wymaga doboru odpowiedniego sprzętu i preparatów. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonujące rezultaty bez narażania tkaniny na uszkodzenia z tytułu nieprawidłowej konserwacji.

Profesjonalne czyszczenie wykładzin dywanowych w Warszawie

Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty, usługę należy realizować przy pomocy odpowiedniego sprzętu oraz środków. Właściciele firmy mogą zdecydować się na zakup potrzebnego sprzętu lub skorzystać z usług specjalistów oferujących czyszczenie wykładzin dywanowych w Warszawie. Plusem jest możliwość umówienia się na wieczorny lub weekendowy termin, dzięki czemu nie zakłócimy normalnego rytmu dnia.

To rodzi oczywiście drobne problemy: musimy opróżnić pokój, w którym czyszczona będzie wykładzina. Na czas usługi musimy obejść się bez tego pomieszczenia. Sama usługa zajmuje zwykle do kilku godzin, ale często musimy również uwzględnić czas schnięcia. W procesie stosowane są różne metody, które dobiera się na podstawie typu wykładziny. Jak często należy decydować się na ten krok? Z usług specjalistycznych firm czyszczących warto skorzystać dwa razy w roku.

czyszczenie wykładzin warszawa
Wyczyszczona wykładzina w salonie

Okresowe czyszczenie wykładziny jest niezwykle istotne i ma ogromy wpływ na komfort, a także bezpieczeństwo domowników. Należy wymienić trzy najważniejsze argumenty, które przemawiają za koniecznością okresowego czyszczenia wykładzin:

 1. Nienaganna czystość i świeżość – każda wykładzina jest narażona na zabrudzenia, których nie usuniemy domowymi metodami. Do głównych „wrogów” wykładziny należą plamy np. z kawy lub czerwonego wina. Podczas codziennej eksploatacji pojawiają się także zabrudzenia sypkie nanoszone wraz z obuwiem. Czyszczenie wykładziny z pomocą profesjonalnych metod pozwala dokładnie wyeliminować najbardziej uporczywy bród oraz przywrócić pełną świeżość.

 2. Bezpieczeństwo domowników – musimy również pamiętać, że wykładziny mogą być idealnym środowiskiem życia dla szkodliwych drobnoustrojów: roztoczy, bakterii, pleśni, alergenów. Decydując się na okresowe czyszczenie możemy pozbyć się niechcianych gości i przywrócić wyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu domowników.

 3. Dłuższa żywotność – trzecim argumentem przemawiającym na korzyść jest możliwość wydłużenia jej żywotności. Na skutek prania, włosie zostaje wzmocnione oraz uodpornione, dzięki czemu materiał przez dłuższy okres czasu prezentuje się w nienaganny sposób.

Regularne czyszczenie wykładzin jest korzystne

Regularne czyszczenie wykładzin dywanowych w biurze lub w domu pozwala zachować wysoki komfort oraz higienę pomieszczeń. Czysta i pachnąca wykładzina to pozytywny wizerunek firmy. Dodatkowo pozytywnie wpływa na lepsze samopoczucie pracowników lub gości odwiedzających nasz dom. Regularnie zamawiana usługa może uchronić materiał przed procesami starzeniami oraz zwiększyć odporność na ponowne zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne.

czyszczenie wykładzin dywanowych
Wykładziny dywanowe można położyć na schodach

Pełna usługa składa się zazwyczaj z pięciu etapów. Czyszczenie wykładzin z reguły jest realizowane na miejscu, w domu klienta. Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujące rezultaty, specjalista odpowiedzialny za to zadanie musi wziąć pod uwagę szereg czynników. Sama usługa przebiega następująco:

 • Analiza sytuacji i wycena – Ekspert sprawdza typ naszej wykładziny oraz długość włosia, a także stopień zabrudzeń. Jednocześnie, bierze pod uwagę powierzchnie oraz montaż wykładziny. Na podstawie uzyskanych informacji proponuje nam najlepszą metodę oraz wycenę usługi.

 • Przygotowanie pomieszczenia – Tym zadaniem najczęściej zajmują się klienci. Chodzi o opróżnienie całego pomieszczenia, co umożliwi specjaliście bezproblemowe dotarcie do wszystkich zakamarków naszej wykładzinę.

 • Trzepanie maszynowe – Specjaliści z naszej firmy oferującej czyszczenie wykładziny na terenie Warszawy zwykle zaczynają od skrupulatnego odkurzania z pomocą profesjonalnego sprzętu. Pozwala to usunąć zaburzenia sypkie oraz przygotować powierzchnię.

 • Czyszczenie wykładzin – Za pomocą starannie dobranych środków czyszczących, specjalista pozbywa się najbardziej uciążliwych zabrudzeń w głębszych fragmentach wykładziny. Środki pozwalają również pozbyć się niebezpiecznych drobnoustrojów. Ten proces w zależności od powierzchni wykładziny zajmuje do kilku godzin. W przypadku bardzo dużych powierzchni, czyszczenie bardzo często jest realizowane przez kilku fachowców.

 • Schnięcie – Po zrealizowaniu czyszczenia rozliczamy się ze specjalistą. Otrzymujemy także przydatne informacje, które pozwolą nam zadbać o stan wykładziny. Zanim będziemy mogli wrócić do normalnego użytkowania, materiał potrzebuje kilku, kilkunastu godzin na dokładne wyschnięcie.

Sprzęt

O ile w domach jesteśmy w stanie poradzić sobie z pomocą manualnych metod, o tyle czyszczenie wykładziny biurowej w Warszawie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Wykładziny biurowe są bowiem narażone na większą liczbę czynników ryzyka, a ponadto, intensywny ruch szybciej prowadzi do pojawienia się zabrudzeń. Co więcej, łatwo sobie wyobrazić, jak trudne i czasochłonne byłoby manualne wykonanie uslugi w biurze o powierzchni kilkuset metrów.

Zastosowanie sprzętu jest dużo bardziej efektywne i pozwala w krótszym czasie przeprowadzić kilka zabiegów jednocześnie. Z pomocą odpowiednich urządzeń możemy dokładnie odkurzyć, wyczyścić, a następnie wypłukać materiał. Nowoczesne środki stosowane w czyszczeniu mechanicznym gwarantują również długotrwałą ochronę oraz ograniczają problem ponownego wystąpienia zabrudzeń w przyszłości. Jaki sprzęt zapewnia wydajne czyszczenie wykładzin dywanowych w Warszawie?

Odkurzacze piorące do szamponowania

Najprostszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem są odkurzacze piorące, które swoim wyglądem i działaniem nie różnią się szczególnie od tradycyjnych odkurzaczy. Są jednak wyposażone w specjalne szczotki, a także zbiornik, w którym możemy wykorzystać preparaty do czyszczenia z wodą. Są przystosowane także do prania na sucho z pomocą piany aktywnej. Najczęściej wykorzystujemy odkurzacze pionowe ciągnięte na kółkach. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie wykładziny, a następnie rozprowadzenie środków aktywnych odpowiedzialnych za rozmiękczanie oraz wywabianie brudu. Na rynku znajdziemy sporą ilość sprzętu tego rodzaju. Modele różnią się siłą zasysania, dodatkowymi trybami pracy, a także szerokością szczotki i wydajnością. Odkurzacze piorące nie są dobrym wyborem ponieważ zapewniają słabą skuteczność.

Ekstraktory ciśnieniowe

Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w Warszawie jest czyszczenie ekstrakcyjne, w którym wykorzystujemy specjalistyczny ekstraktor ciśnieniowy. Jego budowa oraz działanie przypominają poniekąd odkurzacze, ale jest to urządzenie wielofunkcyjne oferujące większą siłę ssania oraz dokładniejsze efekty. W przypadku niektórych odkurzaczy preparat jest rozprowadzany ręcznie, natomiast w przypadku ekstraktów zawsze zajmuje się tym maszyna. Ekstraktor pod dużym ciśnieniem natryskuje materiał preparatem z wodą, a następnie odsysa wraz z wywabionym brudem.

Najnowocześniejsze ekstraktory dodatkowo wykonują powierzchowne płukanie, co ułatwia pozbycie się całej piany. Czyszczenie wykładzin dywanowych metodą ekstrakcyjną przynosi imponujące rezultaty i pozwala pozbyć się najbardziej intensywnych zabrudzeń. Najbardziej kłopotliwe obszary możemy dodatkowo potraktować odplamiaczem. Ekstraktory ciśnieniowe to doskonała propozycja do większych biur, najbardziej narażonych na częste plamienie wykładziny. Urządzenia są dużo droższe od odkurzaczy, ale oferują nam znacznie większą wydajność. W gronie popularnych produktów warto wymienić: Karcher, Viper, Hydromist Compact Truvox, Nilfisk.

Szorowarki do czyszczenia wykładzin biurowych

Ostatnią grupą urządzeń, o których warto wspomnieć, są szorowarki walcowe oraz obrotowe. To bardzo duże urządzenia, które prowadzimy przed sobą. Są wyposażone w obrotową tarczę z wieloma szczotkami. Wprawione w szybki ruch pozwalają na bardzo wydajne usuwanie uporczywych zabrudzeń. Większość szorowarek nie posiada jednak funkcji zasysania, w związku z tym, wykładzina wymaga dłuższego czasu schnięcia lub zastosowania ekstraktora. Są dedykowane do bardzo dużych powierzchni.

Z pomocą odpowiedniej szorowarki można wyprać nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni w ciągu jednej godziny. Z tego typu sprzętu korzystają profesjonalne firmy oferujące czyszczenie wykładzin biurowych na terenie Warszawy. Szorowarki walcowe i obrotowe zaliczymy do grona wyspecjalizowanego sprzętu, ale ich dostępność na rynku jest zadowalająca, dzięki czemu, właściciele dużych biur mogą wyposażyć się w takie urządzenie. Do popularnych modeli zaliczymy: Karcher BD, Duplex TT 404, Numatic LoLine.

Czyszczenie wykładzin na metry

Czyszczenie wykładzin „na metry” to skrót określający sposób ustalenia kosztów. Cena jest wyliczana indywidualnie na podstawie wielkości powierzchni podanej w metrach kwadratowych. Jedną z najtańszych metod jest ekstrakcja. Metoda ta jest zalecana w przypadku większości tkanin. Do wykładzin z bardzo delikatnego materiału dobrze sprawdzi się metoda kapsułkowa. Droższą techniką jest szamponowanie, które obejmuje kilka odrębnych procesów i zajmuje najwięcej czasu. Za czyszczenie wykładziny w Warszawie zapłacimy od 5 zł / m2 w przypadku krótkiego runa i podstawowych technik, do 15 zł / m2 w przypadku bardziej włochatych i problematycznych materiałów.

Techniki wykorzystywane do czyszczenia wykładzin dywanowych

Przy wyborze odpowiedniej metody czyszczenia wykładzin dywanowych w Warszawie, specjalista musi wziąć pod uwagę szereg czynników: typ wykładziny, długość runa, materiał, powierzchnię czyszczenia, a także sposób montażu. Usługa ta zawsze jest dostosowana do potrzeb klienta. W zależności od wyników wstępnej analizy, najczęściej stosuje się jedną z kilku metod:

 • Ekstrakcja – jedna z najpopularniejszych technik stosowana do różnych typów materiałów. Polega na odkurzeniu oraz natrysku z użyciem specjalistycznych środków, które wywabiają oraz rozpuszczają zabrudzenia. To wygodna oraz stosunkowo tania metoda. Trwa do kilku godzin. Należy uwzględnić czas schnięcia wykładziny.
 • Kapsułki – mniej inwazyjna metoda, która polega na rozprowadzeniu specjalnych środków odpowiedzialnych za rozpuszczanie zabrudzeń. Jest często stosowana w przypadku bardzo delikatnych wykładzin, w celu wyeliminowania ryzyka uszkodzeń.
 • Szampon – ta metoda jest stosowana głównie do dywanów, jednak może być czasami wykorzystana także do wykładzin. Obejmuje szereg działań związanych z rozprowadzaniem szamponu, czyszczeniem mechanicznym, usuwaniem ręcznym dodatkowych plan, płukaniem, czesaniem runa. Jest to najbardziej zaawansowana z technik, a co za tym idzie, stosunkowo droga.
 • Piana – coraz więcej klientów z Warszawy decyduje się na wybór tej metody. Czyszczenie wykładzin pianą jest stosowane w przypadku krótkiego runa. Ta metoda nie usunie mocnych zabrudzeń.
czyszczenie wykładzin w Warszawie
Wykładzina w jednym z warszawskich domów

Czas realizacji usługi zależy w głównej mierze od powierzchni wykładziny oraz jej rodzaju. Podczas wstępnej analizy, fachowiec proponuje nam najbardziej wydajną metodę czyszczenia. Najdłużej zajmuje kapsułkowanie, które może wydłużyć się nawet do dwóch dni. W trakcie klienci mogą oczywiście przebywać w domu i prowadzić normalne życie w innych pomieszczeniach. Czyszczenie w domach prywatnych trwa zazwyczaj do kilku godzin. W biurach firmowych, usługa może być przeprowadzona w weekend pod nieobecność pracowników.

Środki chemiczne

Profesjonalny sprzęt zapewni nam połowę sukcesu. Wydajne czyszczenie wykładzin dywanowych wymaga też dobrze dobranych środków chemicznych. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy wiele punktów zajmujących się sprzedażą nowoczesnej chemii gospodarczej. Ponadto, zawsze możemy zdecydować się na wygodne zakupy online. Jakie środki są najczęściej wykorzystywane?

Prespray i szampon

Bardzo istotnym produktem są prespraye, które nanosimy na wykładzinę po dokładnym odkurzeniu. Następnie, z pomocą szczotek wcieramy środek w głąb materiału. Domeną tego produktu jest odpowiednie przygotowanie do czyszczenia ekstrakcyjnego. Preparaty prespray zmiękczają brud oraz wywabiają najgłębsze plamy, co ułatwia ich usunięcie. Na rynku znajdziemy szeroki wybór środków stosowanych jako prespray poprzedzający czyszczenie zasadnicze. Do najpopularniejszych marek warto zaliczyć: Chemspec, Maxifi, ADBL.

Jednymi z najpopularniejszych środków wykorzystywanych przez profesjonalne firmy są oczywiście szampony. Pod wpływem szczotkowania szampon zmienia się w bardzo gęstą pianę, która przenika do najgłębszych warstw, wywabiając zabrudzenia. Czyszczenie wykładzin dywanowych powinno skupiać się na usuwaniu szkodliwych drobnoustrojów, takich jak roztocza. Szampony bardzo często zawierają specjalne antyalergeny. Produkt ten pozwala również uzyskać lepszą ochronę i zabezpieczyć wykładzinę przed promieniowaniem UV

Proszki i odplamiacze

W metodzie ekstrakcyjnej wykorzystywane są specjalne proszki przeznaczone do właściwego czyszczenia wykładziny dywanowej. Usuwają zabrudzenia, eliminują przykre zapachy, a także pozwalają przywrócić świeży i przyjemny zapach w pomieszczeniu. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Czyszczenie wykładzin z pomocą proszku przynosi bardzo dobre rezultaty i pozwala zabezpieczyć materiał przed wchłanianiem się zanieczyszczeń w przyszłości. Do popularnych producentów proszku do prania ekstrakcyjnego zaliczymy firmy Prochem oraz Chemspec.

Jeśli wykorzystane proszki, szampony oraz preparaty prespray nie przyniosły oczekiwanego efektu i nie wywabiły niektórych intensywnych zabrudzeń, zawsze możemy wykorzystać odplamiacze, które są stosowane punktowo w miejscach tego wymagających. Zawierają one silne substancje aktywne, które rozbijają brud i pozwalają odzyskać naturalny koloryt materiału. Należy oczywiście zachować ostrożność, ponieważ nadmiar odplamiacza może doprowadzić do przebarwień. W związku z tym, warto stosować się do zaleceń producenta.

Zamów czyszczenie wykładzin dywanowych w mieście Warszawa

Z pomocą doświadczonych specjalistów pracujących w mieście Warszawa możemy zadbać o nienaganną kondycję naszych wykładzin. Pamiętajmy, że nie chodzi jedynie o czystość i świeżość, ale również o bezpieczeństwo domowników. Profesjonalne czyszczenie wykładzin pozwala wyeliminować najbardziej uporczywe zabrudzenia, a także szkodliwe drobnoustroje, które zagnieździły się we włóknach. Warto je stosować przynajmniej dwa razy w roku, a w przypadku najbardziej delikatnych i włochatych materiałów nawet częściej ponieważ prawidłowo przeprowadzony proces pozwala znacznie wydłużyć żywotność tkaniny.

Ile kosztuje czyszczenie wykładzin dywanowych w przeliczeniu na metry?

8zł – 10zł za metr powierzchni. W tej cenie zawarte jest mechaniczne trzepanie materiału urządzeniem elektrycznym, które usuwa piach, kurz, sierść i zabrudzenia suche. W przypadku dużych powierzchni w biurach jest możliwość negocjacji lub zamówienia bezpłatnej wizyty podczas której przedstawimy dokładną wycenę.

Czy materiał będzie bardzo mokry?

Materiał jest delikatnie wilgotny, a nie zalany wodą. Zazwyczaj wysycha w ciągu 10 godzin.

W jaki sposób przebiega usługa?

Czyszczenie wykładzin wykonujemy pod wskazanym adresem w Warszawie lub miejscowościach okolicznych. Wystarczy zadzwonić i zarezerwować odpowiedni termin. Zapraszamy do kontaktu: 500 290 230