Rembertów

Istnieje wiele sposobów na dobre pranie tapicerki i dywanów. Każdy z nich można z powodzeniem stosować w domu. Użycie tradycyjnej szmatki i środka piorącego ze sklepu daje umiarkowane efekty, jednak stosowane jest przez większość społeczeństwa. Zdecydowanie lepsze rezultaty można osiągnąć wynajmując profesjonalną firmę czyszczącą z miejscowości Rembertów. Dlaczego? Otóż jej pracownicy znają się doskonale na swojej pracy i na co dzień mają do czynienia z wieloma zróżnicowanymi zleceniami.

Klienci zamawiają pranie tapicerki wykonanej z różnego materiału. Po co narażać nowe kanapy na przebarwienie i blaknięcie kolorów? Lepiej wydać kilkanaście złotych i cieszyć się odnowioną jak należy tapicerką. Stosowana metoda to pranie ekstrakcyjne tapicerki i dywanów.

Najlepsza metoda na pranie tapicerki i dywanów

Do jej przeprowadzenia konieczne jest posiadanie specjalnego sprzętu, który pozwoli na wyssanie z tapicerki wszelkich zarazków. Na początku należy wetrzeć w kanapy specjalny preparat ze środkiem odplamiającym. Posiada on silne działanie na zabrudzenia, jednak jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Po kilkunastu minutach, gdy wszelki brud zostanie rozpuszczony do akcji wkracza odkurzacz o dużej mocy.

Nie jest to zwyczajny odkurzacz. Urządzenie to jest w stanie wessać do komory cały płyn z tapicerki wraz z zabrudzeniami. Dzieje się to pod wpływem ogromnego podciśnienia, które nie tylko czyści ale również suszy nasze kanapy. Efekt końcowy jest rewelacyjny. Kanapy są czyste i pachnące, a co najważniejsze gotowe do użytkowania.

rembertów pranie dywanów  rembertów pranie tapicerki

Samodzielne usuwanie plam na osiedlu Rembertów

Czynnikiem decydującym o skuteczności czyszczenia jest czas. Plamy należy usuwać jak najszybciej. Jeśli nie chcemy, aby plama się powiększyła, czyścić należy w kierunku od krawędzi plamy do jej środka. Chcąc uniknąć tworzenia się zacieków brzegi plamy możemy posypać mąką ziemniaczaną lub talkiem. Nie należy trzeć plamy. Takie postępowanie może spowodować wniknięcie plamy w głąb i zniekształcenie runa dywanu.

Plamy z czerwonego wina

Plamę z czerwonego wina trzeba posypać obficie solą. Jeśli to nie pomoże należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy i zamówić pranie dywanów.

Plamy z gumy do żucia

Na miejsce z gumą należy położyć kostki lodu (w torebce foliowej). Gdy plama ulegnie schłodzeniu możemy spróbować delikatnie ją wykruszyć. Tę czynność należy wykonywać bardzo ostrożnie, uważając aby nie powyrywać włosków z dywanu.

Plamy z błota

Trzeba poczekać aż taka plama wyschnie, a następnie odkurzyć. Po dokładnym odkurzeniu plamę należy potrzeć szmatką zwilżoną octem.

Plamy z tuszu

W takim przypadku trzeba jak najszybciej odsączyć nadmiar tuszu nakładając bibułę lub papierowy ręcznik. Należy pamiętać, aby nie wycierać plamy. Takie działanie tylko pogarsza sprawę. Plamy z tuszu lub atramentu można usunąć jedynie używając specjalnego środka rozpuszczającego.

Plamy z herbaty

W pierwszej kolejności należy zebrać jak najwięcej płynu przykładając na plamę chłonną tkaninę z bawełny, lub papierowy ręcznik. Następnie można spróbować usunąć plamę przykładając szmatkę nasączoną roztworem octu.

Opisane metody stosujesz na własne ryzyko. Najpewniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie plam jest profesjonalne pranie dywanów i tapicerki, które możesz zamówić na osiedlu Rembertów.

Jak dbać o dywany?

Najważniejsze to nie dopuszczać do mocnego zabrudzenia powierzchni. Dywany należy regularnie odkurzać. Najlepiej prać raz na pół roku lub w razie potrzeby częściej. Meble postawione na dywanie pozostawiają zagniecenia. Warto co jakiś czas odrobinę przesunąć meble i dać odpocząć przygniecionym miejscom. Można je także namoczyć, a potem solidnie wyszczotkować. To powinno przywrócić dywanom ich pierwotny wygląd.

Co oprócz prania dywanów i narożników?

rembertów pranie kanapyJeśli ktoś posiada drogie kanapy, to powinien również zadbać o odpowiednie środki do ich pielęgnacji. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dostępne w supermarketach preparaty nie są odpowiednim zabezpieczeniem. Nie chronią narożników przez działaniem promieni słonecznych (które są zabójcze dla naturalnej skóry wykorzystanej jako obicia narożników).

Jesteśmy to profesjonalną firmą czyszczącą, która korzysta wyłącznie ze środków piorących dobrej jakości. Mają one wiele zalet. Są lepsze niż te reklamowane w telewizji i dostępne powszechnie w sklepach. Przede wszystkim są skuteczniejsze. Zawarte w nich enzymy bez problemów radzą sobie nawet z najgorszym brudem. Nie ważne czy plamy są spowodowane środkami chemicznymi, syntetycznymi, czy spożywczymi. Każdy z nich zostanie rozpuszczony i usunięty. Dzieje się tak dlatego, że środki czyszczące wnikają głęboko w strukturę włókien narożników i niszczą cząsteczki brudu od środka. Następnie zostaje on całkowicie wyssany z płynem, a tapicerki pozostają odświeżone.

Pracujemy na osiedlu Rembertów

Dokładne pranie tapicerki zarówno meblowej jak i samochodowej przez profesjonalną firmę to znacznie więcej zalet niż się wydaje. To coś o wiele więcej niż przetarcie szmatką skórzanej kanapy. Na całym świecie nikt już nie pierze ręcznie dywanów ani narożników. Jest to nieopłacalne, natomiast zamówienie firmy to same korzyści i czysty zysk.