Pytania klientów

W tym miejscu znajdują się odpowiedzi na pytania klientów. Opisaliśmy tu wątpliwości, które regularnie powtarzają się przed zamówieniem usług czyszczenia.

Wykonujecie usługi u klienta, czy zabieracie dywany?

Pranie dywanów i tapicerki wykonujemy tylko u klienta. Nie odbieramy dywanów i nie odwozimy ich. Realizujemy usługi z dojazdem. Nie prowadzimy punktu stacjonarnego, do którego można samodzielnie dostarczyć rzeczy wymagające czyszczenia.

Jak długo schnie wyprana powierzchnia?

Na czas wyschnięcia ma wpływ kilka czynników. Rodzaj i grubość materiału z którego prana powierzchnia jest wykonana. Warunki panujące w pomieszczeniu. Średni czas potrzebny do wyschnięcia dywanu, czy wykładziny to 4-6 godzin. W przypadku mebli tapicerowanych czas potrzebny do wyschnięcia może się wydłużyć do kilkunastu godzin zwłaszcza gdy pranie było przeprowadzone kilka razy.

Czy materiał będzie bardzo mokry?

Powierzchnia dywanu lub tapicerki będzie lekko wilgotna. Specjalna ciśnieniowa ssawka której używamy doskonale radzi sobie z usunięciem nadmiaru wody. Stopień zawilgocenia jest porównywalny do rzeczy wypranych w pralce i odwirowanych – woda nigdzie nie ocieka.

Na jakim terenie pracujecie?

Pracujemy na terenie całej Warszawy na przykład w dzielnicy Wola oraz  w miejscowości ościennych takich jak Piaseczno. Jest również możliwość zamówienia czyszczenie w innym województwie.

Czy dojazd jest płatny?

Na terenie Warszawy i okolic dojazd zawsze jest bezpłatny. W przypadku wyjazdu do bardziej oddalonej miejscowości lub innego województwa cena dojazdu jest ustalana indywidualnie.

Ile czasu trwa czyszczenie dywanu?

To zależy od wielkości i stopnia zabrudzenia. Czyszczenie dywanu o powierzchni 10 m2 trwa około 45 minut. Często zdarza się, że czas prania wydłuża się. Jest to spowodowane silnymi zabrudzeniami. Zakładamy jednak, że najlepsze rozwiązanie to dokładne wykonanie usługi, nawet kosztem kilkunastu dodatkowych minut.

Czy pranie dywanu lub wykładziny jest bezpieczne dla podłogi?

Oczywiście. Korzystamy ze specjalnych urządzeń znakomicie odsysających nadmiar wody. Powierzchnia pozostaje lekko wilgotna. Pranie wykładzin i dywanów wykonujemy bez przemaczania. Od spodu materiał pozostaje zupełnie suchy.

Czy po praniu można od razu chodzić po dywanie?

Jeśli nie mamy innej możliwości to możemy przejść po dywanie. Najlepiej jednak odczekać kilka godzin. Wilgotny dywan łatwiej ulega zabrudzeniom.

Czy muszę odkurzyć dywan?

Nie ma takiej potrzeby. Przed każdym praniem dywan, wykładzina bądź tapicerka są trzepane mechanicznie przy pomocy specjalnego sprzętu.

Na czym polega trzepanie dywanu?

Trzepanie to bardzo intensywne i dogłębne odkurzanie. Czynność ta pozwala na usunięcie niezmywalnego brudu np. sierść, piach. Cały proces odbywa bezpyłowo, dlatego nie ma potrzeby wynoszenia, czy wystawiania mebli na zewnątrz.

Czy stosowane środki chemiczne są bezpieczne dla alergików?

Tak, używamy środków chemicznych renomowanych firm Chemspec, Profchem i Karcher. Dokładamy też wszelkich starań aby w trakcie prania zostały one całkowicie wypłukane z czyszczonej powierzchni.

Czy możecie usunąć każde zabrudzenie?

W większości przypadków doskonale radzimy sobie z usuwaniem zabrudzeń. Jednak niektóre plamy powodują trwałe odbarwienie włókien materiału. Dodatkowo wcześniejsze próby usuwania ich domowymi środkami powodują nasilenie odbarwienia i utrwalenie plamy. Gdy zabrudzenie spowodowało zmianę koloru włókien, nie jesteśmy w stanie cofnąć tego procesu.

Czy możliwe jest pełne usunięcie zabrudzenia można stwierdzić dopiero na miejscu. Jeśli danego zabrudzenia nie da się w pełni usunąć pracownik informuje o tym przed rozpoczęciem czyszczenia.

Jak często należy prać wykładzinę lub dywan?

Czyszczenie dywanów należy wykonywać dwa razy w roku. Najlepiej co sześć miesięcy. Jeśli powierzchnia jest mocno eksploatowana, lub mamy w domu dużo zwierząt warto wykonać dodatkowe trzecie pranie w roku. Czyszczenie wykładzin dywanowych powinno odbywać się z podobną częstotliwością.

Jeśli pojawią się pytania, których nie ma na liście zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 500 290 230